fbpx
Skip to content Skip to footer

Yüz İmplantları

YÜZ İMPLANTLARI

Yüz bölgesindeki düzeltmelerden bir tanesi de implant yöntemi ile augmentasyondur. Bu implantlar çene ucuna, çene köşesine, elmacık kemiği üzerine uygulanabilmektedir.

Bu implantlar silikon ya da medpor denilen malzemelerden oluşmaktadır. Çene ucu normalden ileride veya geride olan kişilerin fiziksel görünümü üzerinde etkisi büyüktür. Bu ameliyatlar ile birlikte yüz profili ve projeksiyonu düzeltilir.

Çene Ucu İmplantları

Çene ucu geride olan ve küçük olan kişilerde çene ucuna yerleştirilen implantlarla alt çenenin uzatılması ve yüz ile uyum sağlayacak bir yapı alması mümkündür. Bu protezler şekil olarak çene ucuna uyumlu ve çeşitli boylarda bulunmaktadır. Medpor implantların özel gözenekli yapısı nedeniyle zamanla kemik hücreleri gözeneklerin içine girerek o bölgede kemikleşmeyi sağlamaktadır. Bu işlem ağız içinden dudak ile dişler arasındaki bölgeden ya da çene altından yapılmaktadır.

Her iki halde de belirgin bir iz olmamaktadır. Operasyon lokal anestezi ve sedasyon ya da genel anestezi altında yapılabilmektedir. Bu operasyon yüz orantısı için genellikle burun estetiği ile birlikte aynı seansta yüz orantısını dengelemek amacıyla yapılmaktadır. Hasta işlemin yapıldığı gün evine dönebilmektedir. Özellikle ağız içi kesinin iyi iyileşebilmesi için, bir kaç gün sulu gıda ve gargara önerilir.

Alt Çene Kemiği (Mandibula) Açısı İmplantları

Özellikle çene köşesi, kişilerin yüzlerinde belirgin bir öneme sahiptir. Bu bölgedeki yetersizlikler ağız içerisinden yapılan bir kesi ile bu bölgeye konulan implantlar ile giderilmektedir. Operasyon lokal anestezi ve sedasyon ya da genel anestezi altında yapılabilmektedir.

Bu operasyon yüz orantısı için genellikle burun estetiği ile birlikte aynı seansta yüz orantısını dengelemek amacıyla yapılmaktadır. Hasta işlemin yapıldığı gün evine dönebilmektedir. Özellikle ağız içi kesinin iyi iyileşebilmesi için, bir kaç gün sulu gıda ve gargara önerilir.

Üst Çene Kemiği (Maksilla) İmplantları

Özellikle üst çene kemiği az gelişmiş olan hastalarda bu bölgedeki yetersizlikleri düzeltmek amacıyla yapılmaktadır. Bu bölgeye konulan protezlerle yanağın ve bazen de burun kenarının daha projektil olması amaçlanır.

Elmacık Kemiği (Zigoma) İmplantları

Elmacık kemiği çıkıntısı yetersiz olan kişilerde yüzün ve bu bölgenin projeksiyonunu arttırmak için yapılan bir operasyondur. Medpor ya da silikon protez konularak hacim artışı sağlanır. Operasyon için ağız içinden bir kesi yapılır, dolayısıyla bir iz kalmaz. Operasyon lokal anestezi ve sedasyon ya da genel anestezi altında yapılabilmektedir. Bu operasyon yüz orantısı için genellikle burun estetiği ile birlikte aynı seansta yüz orantısını dengelemek amacıyla yapılmaktadır. Hasta işlemin yapıldığı gün evine dönebilmektedir.

Özellikle ağız içi kesinin iyi iyileşebilmesi için, birkaç gün sulu gıda ve gargara önerilir. İmplant operasyonları basit, güvenli ve acısız olması nedeniyle ve de yüz estetiğinde ciddi düzelme ve gençleşme sağlayan kolay bir işlem olduğundan çok rağbet görmektedir.

İletişim

RANDEVU TALEBİ

Hizmetimizden faydalanmak için iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilir ya da dilerseniz randevu formunu kullanarak, randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Caddebostan Mahallesi Bağdat Caddesi No: 272 A Blok Daire:3 Kadıköy / İstanbul