fbpx
Skip to content Skip to footer

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi-Cuma: 10:00 - 18:00Cumartesi: 10:00 – 18:00Pazar: Kapalı

Adres

Caddebostan, Bağdat Cd. No: 272 A D:Blok Daire:3, 34728 Kadıköy/İstanbul
Yol Tarifi Al
İletişim Formu

Herhangi bir sorunuz mu var?

  Sıkça Sorulan Sorular

  • Kaz ayakları.
  • Dudaklardaki dikey çizgiler gibi ince çizgiler.
  • Burun-dudak çizgileri.
  • Dudak köşelerinden aşağıya inen Marionette çizgileri.
  • Kaşlar arasındaki kaş çatma çizgileri.
  • Dudak şekillendirme.
  • Elmacık kemiklerini belirginleştirme, çene ucunu büyütme.

  Tüm estetik işlemlerde olduğu gibi, meme dikleştirme ameliyatları da 18 yaşından küçük hastalara özel bir durum olmadıkça uygulanmaz. Meme dikleştirme ameliyatlarında sarkıklığın derecesine göre sadece meme başı çevresinde (periareolar mastopeksi), meme başı çevresinde ve buradan aşağıya inen dikey bir iz (vertikal mastopeksi), meme başı çevresinde, buradan aşağıya inen dikey iz ve meme altında yerleşmiş yatay iz (ters T yöntemi) kalır. Bu izler zamanla belli belirsiz bir hal alır. Eğer meme başı çok sarkmamışsa ve doğum sonrasında memenin içi boşalmışsa, sadece meme protezi konularak sarkıklık düzeltilebilir.

  Kanül giriş yerlerinde küçük pansumanlar bulunur. İlk 24 saat bu deliklerden kanlı bir sıvı sızar. Hasta iki gün sonra banyo yapabilir. Üç gün sonra kontrole gelir ve sonrasında işine dönüp normal günlük aktivitelerine başlayabilir, araba kullanabilir. İlk bir ay yürüyüş dışında spor yapmaması gerekmektedir.

  Meme küçültme ameliyatları hem estetik hem de fonksyonel amaçlı yapılır. Özellikle ağırlık etkisiyle boyunda ve sırtta ortaya çıkan ağrılar, sütyen askılarının yaptığı ciddi basılar, yaz aylarında meme altında oluşan tahriş ve pişikler hastalar için ciddi problemdir ve meme küçültme ameliyatları ile giderilebilir.

  Vücuttaki yağ dokusunun vakum yardımı ile alınmasına “liposuction” yani “yağ emme” adı verilir. Liposuction bir zayıflama ameliyatı değildir. Liposuction, rejim ve spor ile inceltilemeyen bölgelerdeki sınırlı yağ birikimlerini uzaklaştırmaya yönelik bir işlemdir. İşlemin başarısı deri elastikiyetine bağlıdır.

  Ameliyat baslı başına meme kanseri nedeni değildir ve olamaz. Ailesinde meme kanseri hikâyesi olan veya memede şüpheli kitlesi olan hastalarda meme küçültme esnasında çıkartılan parça patolojik incelemeye gönderilerek erken tanı koyma fırsatımız dahi olabilir. Erken tanı ise özellikle kanser olgularında hastanın hayatını kurtarır.

  0+

  Yıllık Tecrübe

  8080+

  Farklı Hizmet