fbpx
Skip to content Skip to footer

Yüz Estetiği Nedir?Plastik Cerrahi bölümünün alt dallarından biri olan yüz estetiği; özellikle belli bir yaştan sonra dış etkenler nedeniyle yüzde görülen deformasyonları tersine çevirmek ya da yapısal olarak görünümünden rahatsızlık duyulan yüz bölgelerini değiştirmek amacıyla kişilerin kendi isteklerine bağlı olarak gerçekleştirilen ameliyatlı ya da ameliyatsız uygulamaları içermektedir.Yüz estetiği operasyonları genel olarak tüm yüze uygulanabileceği gibi yalnızca yüzün belli bölümlerine de uygulanabilmektedir. Yüz; ağız ve çene, yanaklar ve burun, alın ve göz çevresi olarak üç ana bölüme ayrılmaktadır. Hastaların rahatsızlık duyduğu bölümlere müdahalede bulunurken yüzün bütünselliğine dikkat edilmektedir. Bu anlamda, uzman hekimlerin detaylı yüz analizinin ardından hem şikayetçi olunan yüz bölgeleri hem de komşu bölgeler belirlenerek uygun tedavi yöntemine karar verilmektedir.

Yüz Estetiği Kimlere Uygulanır?


Yüz estetiği uygulamaları için belli bir yaş sınırlaması yoktur. Bununla birlikte, tıbbi açıdan bir zorunluluk yoksa estetik uygulamalarından faydalanmak için 18 yaşından büyük olmak gerekmektedir.
Özellikle 40 yaşını geçen kadın ve erkeklerde yaş almaya bağlı olarak yüz bölgesinde sarkmalar ve çeşitli deformasyonlar görülmeye başlamaktadır. Ciltte meydana gelen değişimler yaş almaya bağlı olsa da bazı dış etkenler bu değişimlerin daha belirgin hale gelmesine neden olmaktadır. Sigara ve alkol kullanımı, yüz temizliğine özen göstermemek, düzensiz beslenme, hava kirliliği, yeterli miktarda su tüketmemek, aşırı güneş ışığına maruz kalmak ve aşırı stres gibi nedenler ciltte daha erken ve belirgin sarkma ve çizgilerin oluşmasında önemli etkenlerdir. Bu durumu tersine çevirmek ve yaşlanma belirtilerini geciktirmek amacıyla yüz estetiği operasyonlarından faydalanılmaktadır.
Yüz estetiği deride görülen sarkma ve çizgilerin yanı sıra spesifik bölgelere de uygulanmaktadır. 18 yaşından büyük her yaş grubundan kadın ve erkek rahatsızlık duydukları burun, alın, göz çevresi gibi farklı bölgeler için yüz estetiği olabilmektedir.
Icon

Yüz Germe Ameliyatı

Yüz germe (facelift, ritidektomi) yüzdeki yaş almaya bağlı sarkmaları, kırışıkları gererek ve asarak gideren cerrahi bir yöntemdir.
Hizmet Detayları
Icon

Boyun Estetiği

Boyun germe ameliyatı boyun bölgesindeki kırışıklık, sarkma ve gevşemenin düzeltilmesi amacıyla, çene altında gıdı bölgesini de içerisine alan tüm boyun derisi ve deri altındaki yağ ve kas dokularının gerdirildiği, fazla dokuların çıkarıldığı cerrahi bir işlemdir.
Hizmet Detayları
Icon

Yanak Estetiği

Bişektomi olarak da bilinen yanak estetiği, yüz ovalinin daha belirginleşmesini sağlayan, son derece pratik bir şekilde uygulanan bir cerrahi uygulamadır. Yanak içinden alınan, yüzü oval ve yanaklı gösteren fazlalık yanak içi yağ alınarak, arzu ettiğiniz yüz bütünlüğüne kavuşmanız mümkün.
Hizmet Detayları
Icon

Göz Kapağı Estetiği

Göz kapağı estetiği ya da blefaroplasti, alt ve üst göz kapaklarına uygulanan, sarkmış deri ve fazla kas dokusunun çıkarılması ve göz çevresi dokularının gerdirilmesine yönelik plastik cerrahi uzmanı tarafından yapılan cerrahi uygulamalar bütünüdür
Hizmet Detayları
Icon

Lip Lift Dudak Estetiği

Lip lift yani dudak kaldırma, “philtrum” olarak bilinen burun ile dudağın üst kısmı arasındaki boşluğu kısaltan cerrahi bir prosedürdür. Prosedür, görünen pembe doku miktarını artırarak dudakların daha dolgun ve belirgin görünmesini sağlar.
Hizmet Detayları
Icon

Gamze Estetiği

Estetik sırasında, yanaktaki kas dokusunun işlevini yavaşlatıcı işlemler yapılarak, kasın görevini yerine getirmemesi sağlanır. Böylece istenilen bölgelerde gamzeler oluşturulur. Günümüzde kadınlar arasında çok tercih edilen bir operasyon olan gamze estetiği, erkeklerde de yaygın olarak kullanılmakta.
Hizmet Detayları
Icon

Çene Estetiği

Çene estetiği ameliyatı, çenenin görünümünü değiştirmek ve yüzün geri kalanıyla daha uyumlu hale getirmek amacıyla yapılan cerrahi işleme verilen isimdir. Bu ameliyatta çene şeklinin değiştirilmesi amaçlanır.
Hizmet Detayları
Icon

Kaş Kaldırma Ameliyatı

Kaş kaldırma ameliyatı kas düşüklüğü yaşayan ya da genetik veya yaşa bağlı olarak kaş yapısı düşük olan herkese uygulanabilir.
Hizmet Detayları
Icon

Yüz İmplantları

Yüz implantı, yüze estetik sağlamak için silikon gibi sentetik malzemelerin kullanıldığı ve genellikle kişinin çenesine, yanaklarına veya elmacık kemiklerine uygulanan bir prosedürdür
Hizmet Detayları
Icon

Dermabrazyon

Dermabrazyon, genellikle bu prosedür için özel olarak eğitilmiş bir dermatolog veya plastik cerrah tarafından profesyonel bir tıbbi ortamda gerçekleştirilen, genellikle sivilce, yara izi ve diğer cilt veya doku düzensizliklerini gidermek amacıyla yapılan bir tür cerrahi cilt planlamasıdır.
Hizmet Detayları
İletişim

RANDEVU TALEBİ

Hizmetimizden faydalanmak için iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilir ya da dilerseniz randevu formunu kullanarak, randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Caddebostan Mahallesi Bağdat Caddesi No: 272 A Blok Daire:3 Kadıköy / İstanbul