fbpx
Skip to content Skip to footer

Vücut Estetiği Nedir?

Vücudun istenilen bölgelerini daha belirgin hale getirmek, şekillendirmek ve form kazanmasına yardımcı olmak için uygulanan bu cerrahi yöntem sayesinde deforme olmuş vücut bölgelerine müdahale edilebilir.

Vücut estetiği ameliyatları nelerdir?

Bu operasyonlar zayıflama ameliyatları olarak bilinse de aslında böyle bir durum söz konusu değildir. Yalnızca vücut estetiği ameliyatları kıvrımları korumaya yarayan plastik cerrahi işlemlerdir.

Vücut estetiği ameliyatları nelerdir sorunu madde madde şöyle açıklayabiliriz:

  • Liposuction
  • Kol Germe
  • Karın Germe
  • Sırt Germe
  • Uyluk Germe
  • 360 Body Lifting
  • Popo Kaldırma

Vücut estetiği neden yapılır?

Vücut estetiği her şeyden önce estetik görünümünden memnun olmayan fiziksel olarak özgüven problemi yaşayan hastaların günlük yaşamda daha özgüvenli hale gelmesi için uygulanan bir estetik cerrahi yöntemidir. Fonksiyonel rahatsızlıklar nedeniyle de uygulanabilen vücut estetiği ameliyatları, vücudun genellikle her bölgesi için uygun şartlar sağlandığında operasyon gerçekleştirilebilir. Vücut estetiği çeşitli alt başlıkların bir araya gelmesiyle oluşmuş önemli bir plastik cerrahi koludur. Vücut estetikleri sadece estetik görünüm nedeniyle değil, kişinin yaşadığı travmatik kaza izleri nedeniyle, sağlık sorunları nedeniyle de yapılabilir. Bazı durumlarda ise sadece kişi estetik kaygı yaşaması nedeniyle vücut estetiği gerçekleştirebilir. Yağ aldırma, karın germe, popo kaldırma, kol germe gibi işlemler estetik açıdan kaygı duyulması halinde yapılan ameliyatlardır. 

Vücut estetiğinde liposucton teknikleri 

Vücut estetiği ameliyatları ile bir arada liposuction ameliyatı yapılabilmektedir. Bu kombine ameliyatlar için 3 türde liposuction tekniği bulunmaktadır. 

Klasik Vakumlu Lipoplasti 

Klasik vakumlu linoplasti genç hastalarda uygulanan bir yöntemdir. Genç yaştaki hastalarda uygulanmasının en önemli nedeni cildin genç olması gerektiğidir. Cildi sıkı olan ve esnekliğini kaybetmemiş ciltlerde, küçük bir delik açılır ve iç kısma sıvı verilir. Yağ dokuları ise klasik vakumla vücuttan atılır.  Bu işlem göbek deliğinden veya bikini bölgesinden yapılmaktadır.

Ultrason Lipoplastİ 

Ultrason lipopasti serum verilerek uygulanan bir plastik cerrahi yöntemi olmakla birlikte, yağ dokuları ultrason  ile eritilir ve liposuction ile dışarı atılır. Yine yaş gerektirmeyen bir teknik olan ultrason lipopasti cilt esnekliğini yitirmiş kişilere uygulanabilir.

Vücut estetiği ameliyatı kimler için uygun değildir?

Vücut estetiği ameliyatı estetik cerrahi uygulamalar arasında önemi olan büyük bir ameliyattır. Vücut estetiği  ameliyatı büyük bir ameliyat olması nedeniyle riskleri fazladır ve hastalar ameliyat için uygun olmalıdır. Sigara içen, sistematik yaraların iyileşmesinde problem yaşayan hastalar vücut estetiği ameliyatı olmak için uygun değildir. 

Vücut estetiği ameliyatları kimlere uygulanır?

Vücut esteti̇ği̇ ameliyatları kimlere uygulanır, vücut estetiği ameliyatları genel sağlık durumu nedeniyle komplike komplikasyonlar yaratmayacak hastalarda, kol germe, body lift vb. Cerrahi operasyonlarda sorun yaşamamış hastalarda uygulanabilir. Fakat kişi hekim ile yüz yüze muayene geçirmeli ve tüm tetkikleri tamamlanmalıdır. Uzman hekim hastayı tüm ameliyat komplikasyonları hakkında ve cerrahi işlemin detayları ile ilgili bilgilendirmeli ve detaylı bir görüşme sağlanmalıdır.

Vücut estetiği ameliyatı fiyatları

Vücut estetiği ameliyatlarında fiyat değişikliği ameliyat türünden türüne göre değişmektedir. Fakat fiyat skalasının değişmesindeki ana faktörleri şehir, ameliyat ortamı, hekimin uzmanlığı ve hastanın kişisel unsurlarıdır. Vücut estetiği ameliyatları içerisinde popüler olan ve rağbet gören birçok ameliyat türü bulunmaktadır. Bunlar karın germe, karın yağ aldırma, popo kaldırma gibi ameliyatlardır. Bu ameliyatlar diğer vücut estetiği ameliyatlarına göre çok daha yüksek fiyatlara sebebiyet vermekte ve popüler olması nedeniyle de daha fazla tercih edilmektedir. 

Icon

Liposuction

Halk arasında bilinen adıyla “yağ aldırma” işlemi, yanlış beslenme alışkanlıkları ve hareketsiz yaşam tarzına bağlı olarak ortaya çıkan bölgesel vücut yağlanmalarının giderilmesi için gerçekleştirilen operasyondur.
Hizmet Detayları
Icon

Vaser Liposuction

Vaser Liposuction vücut şekillendirmede en çok tercih ve talep edilen cerrahi bir yöntemdir. Vaser Liposuction, yeni teknoloji ve yeni yöntemler ile daha etkili, sofistike ve güvenli bir cerrahi uygulama haline gelmiştir.
Hizmet Detayları
Icon

Bacak Estetiği

Üst bacak ya da alt bacak eritme amacıyla yapılan yoğun spor ve diyet programlarına direnen bölgesel bacak yağları, liposuction yöntemi ile estetik olarak tedavi edilebilir.
Hizmet Detayları
Icon

Karın Germe Ameliyatı

Abdominoplasti veya " karın germe ", karnı daha ince ve daha sağlam hale getirmek için uygulanan kozmetik cerrahi bir prosedürdür.
Hizmet Detayları
Icon

Çarpık Bacak Estetiği

Hastanın kendi vücudundan alınan yağların işlemden geçirilerek, bacaklardaki hacim eksikliği olan, orantısız görünüme sebep olan bölgelere enjekte edilmesidir.
Hizmet Detayları
Icon

Kalça / Popo Estetiği

Daha çekici bir görünüme kavuşmanızı sağlayan kalça estetiği; bel, basen ve popo bölgesine yapılan çeşitli işlemleri kapsar.
Hizmet Detayları
Icon

Kol Germe Ameliyatı

Kol sarkmalarında uygulanan kol germe ameliyatı genellikle genel anestezi altında ve bazen de lokal anestezi ile yapılır. Ortalama 1-3 saat arası sürer. Kolların iç kısımlarından koltukaltına uzanan kesiler yapılarak fazla ve sarkık olan cilt ve cilt altı yağ dokusu çıkarılır.
Hizmet Detayları
Icon

Bacak Germe Ameliyatı

Bacak germe estetiği, “uyluk” olarak da adlandırılan üst bacağın iç kısımlarında meydana sarkmaların gerdirilmesi ve yağ birikiminin giderilmesi için yapılan bir operasyondur.
Hizmet Detayları
Icon

Yağ Enjeksiyonu

Yağ enjeksiyonu vücudun herhangibir bölgesinden özel yöntemlerle alınan yağların, ihtiyaç duyulan başka bir bölgesine özel kanüller ile aktarılması işlemidir.
Read more
İletişim

RANDEVU TALEBİ

Hizmetimizden faydalanmak için iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilir ya da dilerseniz randevu formunu kullanarak, randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Caddebostan Mahallesi Bağdat Caddesi No: 272 A Blok Daire:3 Kadıköy / İstanbul