fbpx
Skip to content Skip to footer

Vücut Estetiği

Vücut Estetiği

Karın Germe

Malforme olan çoğu karın segmenti, hamilelik, doğum veya hızlı kilo kaybından kaynaklananlardır. Uzatma ameliyatları genellikle en iyi sonuçları verdikleri için plastik cerrahlar tarafından tercih edilmektedir. Tipik olarak, hamilelik sırasında genişleyen ve bozulan segmentlerde doğum sonrası sarkmalar, çatlaklar, karın kasları parçalanmaları ile ilişkili karın bombeleşmesi hastaları incitir.

Kol ve Bacak Germe

Yaşlanmaya bağlı deri sarkmaları ve uyluk üzerindeki deri sarkmaları tedavisinde kullanılan prosedürler arasında kol ve uyluk küçültme ameliyatları yer alır. Daha önce karın ameliyatı geçirmiş hastalar, özellikle kilo kaybı hastaları için prosedür için en iyi adaylardır.

Liposuction

Liposuction, liposculpture, lipoplasti, liposhaping vb. olarak adlandırılan prosedür, diyet ve egzersizle giderilemeyen, belirtilen vücut bölümlerine yayılmış yağ alımını ve vücut şekillendirme beklenen operasyonları ifade eder. İşlemin “cerrahi” bir işlem olduğunu ve göz ardı edilemeyeceğini her zaman hatırlamalıyız. Liposuction işleminin kilo verme cerrahi operasyonları ile ilgili olmaması da bir diğer sıkıntılı muammadır.

Mommy Makeower

Çoğu kadın için hamilelik, doğum ve emzirme aşamaları zorludur ve bir dizi fiziksel deformasyonla bağlantılıdır. Birçok bayan bu varyasyonların değişikliklerini arzular. Anne estetiği, bir takım uygulamaların getirdiği bu çarpıklıkları düzeltmeyi amaçlıyordu. Meme estetiği için ameliyatlar, karın germe ve liposuction bazen aynı anda yapılır. Ameliyatın kapsamı, hatalı biçimlendirilmiş genital sınırın onarımını da içerebilir.