fbpx
Skip to content Skip to footer

Vücut Estetiği

Vücut Estetiği

Vücut estetiği, hızlı kilo verme sonrasında yapılan vücut şekillendirme ameliyatıdır. Bu estetik, günümüz toplumunda en sık yapılan ameliyatlardan biridir. Vücuttaki estetik ameliyatlarını birkaç başlık altında topladığımızda karın germe ameliyatı ön planda sayılabilir. Diğer germe işlemleri arasında popo kaldırma ya da 360 derece vücut germe denilen 360 derece vücut germe sayılabilir. Özellikle önemli kilo kaybı için yapılan tüp mide ameliyatlarından sonra uygulanır. Kol altı sarkmaları için kol germe, iç bacak sarkmaları için bacak germe.

Favori Vücut Estetiği: Abdominoplasti Ameliyatı

Abdominoplasti ameliyatları, doğum yapan, kilo veren ve özellikle obezite cerrahisi geçirdikten sonra bunu aşırı yapan kadınlara uygulanmaktadır. Bunlardan en popüleri tüp mide ya da gastrik bypass ameliyatlarıdır.

Gözlemlerime göre özellikle 40 kilo verdikten sonra insanların vücutları bozulmaya başlıyor. Yani bir hasta 130 kg’dan 90 kg’a çıkarsa ve vücudun farklı bölgelerinde deforme olma eğilimi varsa erkeklerde göbek ve göğüsler, kadınlarda ise karın, meme, kollar ve bacaklar formda deforme olur. Gevşeme, sarkma ve fazla deri. Hastalarımız bu deformasyonlar sonucunda vücut estetiği için bize başvururlar.

Favori Vücut Estetiği: Kol Germe Ameliyatı

Kol germe, sarkan kolları kaldıran bir tekniktir. Vaser liposuction, eğer çok fazla sarkıklık yoksa ve hastanın cildi elastik, cildin doğal olarak kalkmasına izin veriyorsa, bu bölgedeki fazla yağları almak için kullanılacaktır. Herhangi bir kesi yapmadan cilt kalitesinin iyi olması koşuluyla kol germe ile aynı sonuçları elde edebiliyoruz.

Son Favori: Bacak Germe Ameliyatı

Ayrıca kasık germe ile birlikte bacak germe de yapılabilir ve bacak kaldırıldıktan sonra kasık bölgesinde iz kalır. Ayrıca karından sırta karın germe işlemi yapılacaksa özellikle tüp mide ameliyatı sonucunda vücut estetiğinde belirgin düşüş olan hastalarda kalçayı kaldıran 360 vücut germe kullanılabilir.

Bu ameliyat hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen telefon, e-posta veya Bilgi Talep formunu doldurarak bizimle iletişime geçin.