fbpx
Skip to content Skip to footer

SAÇ EKİMİ OPERASYONU

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi nedir sorunun aslında tam olarak tanımı, saç dökülmesi sorunu yaşayan ya da saç kaybı olan hastalar için uygulanan doğal ve kalıcı bir çözüm yolu olarak belirtilebilir. Günümüzde en sık karşılaşılan kozmetik sorunlardan biri olan saç ekimi, saçı seyrekleşen ve kellik sorunu yaşayan hastalar için en kalıcı çözümlerden biri olarak gösterilir. Saç ekimi operasyonunda kişiden kişiye farklı yöntemler uygulanabilir. Saç ekiminde gür saç bulunan bölgeden saç kökü toplanır ve saç ekimi yapılacak bölgeye yerleştirilir. Saç ekiminde amaç ekim yapılan bölgenin saçlı bir görünüme tekrar kazandırılmasıdır.  Saç ekimi sayesinde kişiye doğal saçlı görünüm tekrar sağlanır. 

Saç ekimi kimlere uygulanabilir?

Saç ekimi hem erkeklere hem de kadınlara uygulanabilir. Fizyolojik gelişimini tamamlamış herkes için uygun olan saç ekiminin başarılı olabilmesi için bazı unsurlar bulunmaktadır. Saç ekimi uygulanacak kişilerin, donör alanında yeteri kadar folikülü olmalıdır ve ekim yapılacak alanda saç kökü nakledilecek uygun boşluk bulunmalıdır.

Saç ekimi ne kadar sürede iyileşir?

Saç ekimi ne kadar sürede iyileşir sorusunun net cevabı olmasa da süreç genellikle saç ekimi yapılan bölgenin kabuklaşması ile başlar. Saç ekimi bölgesinde başlayan bu kabuklaşma oldukça incedir. Saç ekim bölgesindeki ince kabuklanmanın dökülmesi için saç her gün yıkanmalıdır. Bir hafta sonrasında kabuklanma tamamen dökülür ve yok olur. Hasta doktor tavsiyesi ile bu kabuklanma döneminde şapka kullanır ve günlük yaşantısına kabuklanmanın bitmesi ile geri dönebilir.   

Saç ekim operasyonu nasıl yapılır?

Saç ekimi operasyonu nasıl yapılır sorusunu merak edenler için öncelikle bilinmesi gereken tıraşlı mı tıraşsız mı saç ekimi olacağıdır.  Saç ekim operasyonu uzman doktorun görüşüne göre iki farklı şekilde de yapılabilir. Ekim yapılacak alan için ilk önce lokal anestezi uygulanır ve genellikle ense kökünden mikro cerrahi aleti ile saç kökleri toplanır. Saç ekimi operasyonu yapılacak bölge için kanallar açılır ve toplanan kökle bu kanallara yerleştirilir.

Saç ekim işlemi süresi

Saç ekim işlemi süresi 6-8 saat arasında tamamlanır.  Saç ekim işlemi süresi, saç ekimi yapılacak bölgenin boyutuna göre de değişiklik gösterebilir.

Saç ekiminde kullanılan yöntemler

Saç ekimin kullanılan yöntemler saç ve kafa deri analizi sonucunda değişiklik gösterebilir. Birçok farklı yöntem bulunan saç ekim operasyonunda kullanılacak yönetimi saçınızın dokusuna göre uzman doktor karar vermelidir. Hiperbarik saç ekimi, Robotik saç ekimi, DHI saç ekimi, Manuel Punch saç ekimi, FUE saç ekimi ve FUT saç ekimi kullanılan yöntemlerdir. Saç ekiminde iz bırakmayan FUE yöntemi en çok kullanılan saç ekimi yöntemidir.

FUE saç ekimi nedir?

FUE Saç Ekimi nedir, ense bölgesinde yer alan saç köklerinin kesi yapmadan tek tek toplanarak saç ekimi yapılacak bölgeye uygulanmasıdır. 

Saç ekiminden sonra ekilen saçlar ne zaman çıkar?

Saç ekiminden sonra ekilen saçlar ne zaman çıkar sorusu oldukça sık sorulan ve hastalar tarafından merak edilen bir konudur. Saç ekiminden sonra, saç şok dökülme yaşar. Şok dökülme ikinci ay sonrası biter ve 3. ayda ise saçlar uzamaya başlar. Saçların tamamen uzaması 9-12 ayı bulur.

Saç ekimi uygulamasının bilinçsiz yapılmasının ne tür riskleri vardır?

Her tıbbi girişiminin belirli riskleri vardır. Bununla birlikte saç ekiminin uygun koşullarda yapılmaması halinde bazı riskler oluşabilir. Bu riskler; kan kaybı, kanama, yara izi gibi komplike durumlardır.

Icon

Safir Fue Saç Ekimi

Günümüzde saç ekimi operasyonu oldukça gelişmiştir. Bu gelişen tekniklerden biri Safir Fue ile gerçekleştirilen saç ekimidir.
Hizmet Detayları
Icon

DHI Saç Ekimi

DHI Saç Ekimi (Direct Hair Implantation) "Doğrudan Saç Ekimi" anlamına gelir.
Hizmet Detayları
Icon

Sakal Ve Bıyık Ekimi

Sakal ve bıyık ekimi, özellikle son yıllarda oldukça sık gerçekleştiren bir kozmetik tedavidir.
Hizmet Detayları
Icon

Kaş Ekimi

Kaş ekimi, kaşlarında kelleşme veya dökülme yaşayan kişilerin tercih ettiği saç ekim operasyonu ile aynı tekniklerle uygulanan bir ekim operasyonudur.
Hizmet Detayları
Icon

Kadınlarda Saç Ekimi

Kadınlarda da yine aynı erkeklerde olduğu gibi saç ekimi yapılabilmekte ve başarılı tedaviler görülmektedir.
Hizmet Detayları
Icon

Saç Tedavileri

Kaybedilen bu saçlar için saç tedavileri uygulanabilmekte ve uzman doktorlar sayesinde saç yeniden eski görünümüne kavuşturulabilmektedir.
Hizmet Detayları
Icon

Prp Tedavisi

PRP (Platelet Rich Plasma) nedir, PRP platelet yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulamasına verilen bir addır ve son yıllarda oldukça popüler bir tedavi yöntemi olarak bilinmektedir.
Hizmet Detayları
Icon

Mezoterapi Tedavisi

Mezoterapi tedavisi aminoasit ile ya da farmakolojik maddelerin derinin altına mikro iğneler sayesinde enjekte edildiği bir işlem olarak son tıbbi teknolojiler ile yapılan bir uygulama olarak karşımıza çıkar.
Hizmet Detayları
Icon

Saç Ekim Teknikleri

Kellik veya saçlarda seyrekleşme durumu yaşayan herkesin başvurabildiği bir tedavi yöntemi olan saç ekiminin birçok farklı tekniği mevcuttur.
Hizmet Detayları
Icon

Fue Saç Ekimi

FUE saç ekimi saç ekim teknikleri arasında en sık tercih edilen ve uygulanan işlem olarak bilinmektedir.
Hizmet Detayları
İletişim

RANDEVU TALEBİ

Hizmetimizden faydalanmak için iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilir ya da dilerseniz randevu formunu kullanarak, randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Caddebostan Mahallesi Bağdat Caddesi No: 272 A Blok Daire:3 Kadıköy / İstanbul