fbpx
Skip to content Skip to footer

Rinoplasti Nedir?

Rinoplasti Nedir?

Burunda şekil değişikliği ve bazı solunum yolu sorunlarını gidermek amacı ile rinoplasti cerrahisi uygulanır. Aslında rinoplasti ameliyatı çeşitli sorunların giderilmesi, şekil bozuklukları, doğuştan veya sonradan oluşan deformasyonların iyileştirilmesi için uygulanan bir yöntemdir.

Rinoplasti Ne Demek?

Son dönemlerde oldukça popüler hale gelen rinoplasti burun estetiği ameliyatına verilen bir isimdir. Sıkça tercih edilen bu yöntemde burnun şekline daha estetik bir görünüm kazandırılır. Yalnızca estetik kaygılar taşıyan bireyler için değil, aynı zamanda da fonksiyonel sorunların da giderilmesi amacı ile rinoplasti ameliyatı uygulanır. Burunda gelişen birçok deformasyona çözüm olan rinoplasti operasyonu günümüzde güvenilir ve popüler olan yöntemler arasındadır.

Rinoplasti

Burunda kemik kayması, şekil bozuklukları, burun kanallarında daralma veya yamukluk gibi sorunlar sıkça rastlanabilir. Ayrıca fazla büyük veya fazla küçük burunlarda da rinoplasti ameliyatı gerekebilir. Kişilerin kendini daha iyi hissetmesi, daha estetik bir görünüme sahip olmak ve daha özgüvenli hissetmek için burun estetiği tercih edilebilir. Öte yandan son dönemlerde revaçta olan rinoplasti cerrahisi ile kişilerin hem fizyolojik sorunları hem de görüntüde bozukluk yaşayanlara da çözüm bulunur. Tıp dilinde estetik burun anlamına gelen rinoplasti birçok kişinin güvenle yaptırdığı bir operasyondur. Gelişen teknoloji ve profesyonel uzman plastik cerrahlar sayesinde minimum komplikasyon ile gerçekleştirilen bir işlemdir.

Rinoplasti Ameliyatı

Açık ve kapalı olmak üzere iki farklı yöntem ile uygulanan rinoplasti ameliyatı son derece güvenli bir operasyondur. Eğer kapalı teknik kullanılırsa bütün kesim işlemleri burnun içerisindeyken yapılır ve içerden cerrahi ameliyat tamamlanır. Öte yandan açık teknikle burun estetiği yapılırken burun ucundan açılan 3-4 mm çapındaki kesikten burun açılarak uygulama yapılır. Bu teknikler tamamen estetik cerrah tarafından ve hastaya göre şekillenerek tercih edilir. Burnun ucu açılarak yapılan burun estetik ameliyatı kapalıya göre oldukça farklıdır. Kapalı burun estetiği bir şişe içerisinde uygulama yapmaya benzeyen ve profesyonellik gerektiren bir işlemdir. Elbette açık burun ameliyatı için tek problem burun ucunda dikiş izlerinin belli bir süre içerisinde belirginlik göstermesidir. Çeşitli kremler, masajlar ve doktorunuzun tavsiyelerine uyarak burun estetiği ameliyatından çok daha yüksek bir verim alabilirsiniz. Ayrıca rinoplasti sonrasında belli oranda şişlik ve morluklar da görülebilir. Bu tip burun ameliyatı sonrası morluk veya şişlikler kısa sürede soğuk kompleks ile geçecektir. Öte yandan burun ameliyatı öncesi doktorunuzun uzman tavsiyelerine uyarak ameliyata hazırlanmak da iyileşme sürecini hızlandıracaktır.

 

İletişim Formu

Herhangi bir sorunuz mu var?

İletişim

RANDEVU TALEBİ

Hizmetimizden faydalanmak için iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilir ya da dilerseniz randevu formunu kullanarak, randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Caddebostan Mahallesi Bağdat Caddesi No: 272 A Blok Daire:3 Kadıköy / İstanbul