fbpx
Skip to content Skip to footer

PLASTİK CERRAHİ

Plastik Cerrahi nedir? 

Plastik cerrahi bilinen büyük kısmını estetik cerrahi oluştursa da aslında plastik cerrahi alanı içerisinde el cerrahisi, kraniyofasiyal cerrahi, rekonstüktif cerrahi, mikro cerrahi ve yanık tedavisi, yer almaktadır. Plastik cerrahi doğumsal veya edinsel hastalıklar için tedavi oluştursa da hastanın estetik kaygıları içinde üstün teknolojilerin geliştiği ve tedavilerin uygulandığı bir bölüm olarak tanımlanabilir. Plastik cerrahi genel olarak estetik olarak kozmetik tedavileri kapsamaktadır. Plastik cerrahi, kişinin kendisinde hoşnut olmadığı problemlerini gelişmiş tıb teknolojisi ile gidermesi ve kendisiyle daha barışık hale gelmesine yardımcı olan bir tıp alanıdır.  Ayrıca plastik cerrahi sadece kişinin isteği doğrultusunda yapılan tedavileri içermez. Kişinin doğası gereği genel vücutta meydana gelen doku bozuklukları da plastik cerrahi ile düzeltilebilir ve hastanın günlük yaşamını daha konforlu hale getirmesine yardımcı olur.

Plastik ve rekonstrüktif cerrahi hangi hastalıklara bakar?

Plastik ve rekonstrüktif cerrahi hangi hastalıklara bakar sorunun birçok farklı çeşit cevabı bulunmaktadır. Kısaca özetlemek gerekirse plastik ve rekonstrüktif cerrahi altta yer alan nedenlere sahip hastalara bakar:

  • Doğumsal veya sonradan kazanılmış hasarlar
  • Açık yaralar
  • Yüz kemiklerinde oluşan hasarlar ve yaralar
  • Cilt kanserleri ve cerrahi tedavisi
  • El cerrahisi gerektiren el hasarları
  • Cilt tümörleri (benler, et benleri) cerrahi tedavisi
  • Mikrocerrahi
  • Yanık ve yara izleri
  • Göz kapağı bozuklukları
  • Estetik görünümünden rahatsız olunan unsurlar

Rinoplasti

Plastik cerrahi bölümünün en sık yapılan ameliyatları arasında yer alan Rinoplasti, burundaki eğrilikleri gideren ve estetik bir görünüme kavuşturan bir cerrahi işlemdir. Rinoplasti ameliyatı ile burun daha küçük hale getirilebilir, burun kemeri düzeltilebilir ya da alınabilir, nefes alma problemi yaşayan hastaların sorunları giderilebilir.

Liposuction (Liposakşın) yağ alma ameliyatı

Plastik cerrahinin popüler cerrahi uygulamalardan biri olan Liposakşın, vücuttaki istenmeyen yağ birikimlerinin alınması işlemidir. Liposakşın ameliyatı, vücudunuzun şekillendirilmesine yardımcı olur. Uzman doktorun görüşünün öncelik verildiği cerrahi işlemde göbek bölgesi liposakşın operasyonundan bacak liposakşın operasyonuna kadar birçok farklı bölgede işlem gerçekleştirilebilir.

Karın germe

Kadın hastaların sıkça tercih ettiği ve göbek bölgesindeki yağlanmanın önüne geçildiği karın geme operasyonunda, karın daha sıkı ve düz bir görünüme kavuşur. Karın bölgesi yağ aldırma işlemi olarak bilinen karın germe operasyonunda sarkmış yağ fazlalıkları vücuttan ayrılır.

Memede estetik operasyonlar

Memede estetik operasyonlar kadınlar için uygulanan bir cerrahi işlem olarak bilinse de erkek hastalar uygulanan bir cerrahi işlemdir. Meme küçültme, meme aldırma, meme dikleştirme, meme ucu estetiği gibi birçok cerrahi işlem için memede estetik operasyonlar sağlanır. Ayrıca özellikle erkek hastalar arasında popüler plastik cerrahi işlemlerden biri de erkeklerde meme büyümesi (jinekomasti) ya da liposakşın ile memeden yağ alımı olarak göze çarpmaktadır.

Yüz Germe

Yaşlılık belirtisi gösteren veya yüzündeki fazla deriden rahatsız olan herkesin doktor analizi ile gerçekleştirebileceği bir plastik cerrahi olan yüz germe operasyonunda kırışmış yüz ve boyun üst kısımdan gerilir. Yüzü gençleştirmek amacıyla yapılan bu plastik cerrahi uygulamasında alın germe, göz kapağı ameliyatları, kaş kaldırma, yüze ve dudağa yağ enjeksiyonu gibi farklı ameliyatlar söz konusudur.

Göz kapaklarının estetik ameliyatı

Birçok farklı faktör ile zamanla kişide göz kapakları sarkar veya farklı değişiklikler gösterir, bu nedenle göz kapaklarının estetik ameliyatı mevcuttur. Uzman doktorun analizi sonucu hastanın memnun olmadığı unsur değiştirilebilir. Göz kapaklarının estetik ameliyatında torbalanmış yağ dokuları alınabilir, sarkmış deri alınabilir, hastaya göz çevresinde daha diri bir görünüm sağlanabilir.

Bacak estetiği

Bacak estetiği birçok farklı operasyonu içerinde bulundurabilecek bir plastik cerrahi işlemdir. Bacak liposakşını, iç bacak yağ aldırma, kasıklardaki sarkmaların fazla deri alınımı ile giderilmesi, bacak eğrilikleri, bacak incelteme gibi birçok farklı operasyon türü mevcuttur.

İletişim

RANDEVU TALEBİ

Hizmetimizden faydalanmak için iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilir ya da dilerseniz randevu formunu kullanarak, randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Caddebostan Mahallesi Bağdat Caddesi No: 272 A Blok Daire:3 Kadıköy / İstanbul