fbpx
Skip to content Skip to footer

Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi genellikle kozmetik amaçlı gençleştirme, deri sıkılaştırma ve lipoliz (yağları vücuttan atma) amaçlı uygulanıyor.

Özellikle günümüzde estetik cerrahi ve cilt bakımına verilen değerin artması ile birlikte birçok kişi mezoterapi işlemini duymuştur. Sizler için bu makalemizde sıkça duymuş olduğunuz ve aklınızda çokça soru işareti oluşturan mezoterapi hakkında bilgiler vereceğiz.

MMezoterapi, ilk olarak Doktor Michel Pastor tarafınca 1952 yılında estetik amaçlı olarak uygulanmış olan bir işlemdir. İşlem global dünyamızda bölgesel zayıflama, cilt yenileme, yara izi tedavisi, spor yaralanmaları, çatlaklar ve selülitler gibi birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Mezoterapinin çalışma mekanizması ise cilt altında yer alan elastin ve kolajen yapılarını uyarmak ve etki göstermektir. Kolajen ve Elastin gibi yapıların uyarılması ile birlikte uygulanan bölgedeki kan dolaşımı, lenfatik dolaşım ve immün cevap düzenlenir ve bu şekilde etki gösterilirmiş olur.

 

Mezoterapi Nedir?

Birçoğunuz tarafından mezoterapi kelimesi oldukça yabancı gelirken bir kısmınıza ise oldukça tanıdır gelmektedir. Peki Mezoterapi nedir? Mezoterapi, vitamin, mineral, aminoasit ve enzimlerin sek bir şekilde yani tek başına veyahut karışımlar halinde derinin altında yer alan orta tabakasına mikroenjeksiyon yöntemi ile uygulanma tekniğidir diyebiliriz. Mezoterapi işleminde enjekte edilecek madde tamamen kişinin özelliklerine, kişinin isteklerine ve işlemi yapan doktorun tavsiyelerine uygun olarak seçilir.

Mezoterapi Hangi Durumlarda Uygulanır?

 Aslında mezoterapinin uygulanabileceği durumlar oldukça fazladır. Fakat sizlere genel olarak hangi durumlarda uyguladığımızı söyleyecek olursak eğer;

  • Yaşlanmaya bağlı olarak gerçekleşen cilt yaşlılığı ve cilt sarkması
  • Leke tedavileri, güneş lekeleri
  • Deride meydana gelen çatlaklar
  • Selülit
  • Kilo kaybı
  • Göz altında oluşan morluklar ve göz altı torbaları
  • Spor yaparken meydana gelen yaralanmalar ve
  • Vitiligo yani deride ortaya çıkan pigment yetersizliği durumu

Mezoterapinin Uygulanmadığı Ve Sakıncalı Olduğu Durumlar

Birçok ilacın nasıl özel durumlarda vücuda alınmasının sakıncalı olması gibi Mezoterapi işlemininde yapılmasının sakıncalı olduğu ve uygulanması tavsiye edilmeyen durumlar vardır. Bu durumların en başında gebelik gelmektedir. Gebelik döneminde kesinlikle Mezoterapi işlemi önerilmemektedir. Bununla birlikte süt veren yani loğusa döneminde yer alan kadınlarda, daha önceden felç geçirmiş kişilerde, ürtiker hastalarında ve birden çok ilaç tedavisi ihtiyacı olan kalp hastalarında da Mezoterapi işlemi uygulanmamakta ve önerilmemektedir.

Mezoterapi Yan Etkileri Nelerdir?

Mezoterapi işleminden sonra enjeksiyon olan bölgelerde geçici olarak meydana gelen kızarıklıklar ve morluklar ortaya çıkabilmektedir. Kesinlikle tedirgin olmanız gereken bir durum değildir. Bu durumların geçmesi ise genellikle 1-2 gün sürmektedir. Ve tamamen kendiliğinden yok olmaktadır.

Mezoterapi Tedavisine Cevap Ne Kadar Sürede Alınır?

Aslında bu soruya oldukça ucu açık bir soru diyebiliriz. Mezoterapi işleminden sonra tedavinin cevap süresi kişiden kişiye göre değişiklikler sağlayabilir. Özellikle cilt yapısı, işlemi yaptıran kişinin yaşı ve problemin şiddeti bu süreyi etkileyen en önemli faktörlerdir. Genel bir cevap verecek olursak eğer Mezoterapi işlemini gerçekleştirdiğimiz hastalarda ortalama olarak 2. Veyahut 3. Seanstan sonra cevap alınmaya başlanmaktadır.

Mezoterapi Fiyatları

 Mezoterapi fiyatları uygulanan içeriğe, yapılacak olan seansa göre değişiklikler göstermekle birlikte bir fiyat söylemek için öncelikle muayenenizin yapılması gereklidir. Caddebostan’da yer alan kliniğimize gelerek ücretsiz muayene olabilir ve fiyat alabilirsiniz. Bununla birlikte iletişim kısmında yer alan bilgilerimizde bizlere ulaşabilir, randevu alabilir ve aklınıza takılan soruları yönlendirebilirsiniz.

İletişim Formu

Herhangi bir sorunuz mu var?

İletişim

RANDEVU TALEBİ

Hizmetimizden faydalanmak için iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilir ya da dilerseniz randevu formunu kullanarak, randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Caddebostan Mahallesi Bağdat Caddesi No: 272 A Blok Daire:3 Kadıköy / İstanbul