fbpx
Skip to content Skip to footer

MEME KÜÇÜLTME AMELİYATI HAKKINDA

Meme küçültme ameliyatı sonrası memeler büyür mü?

Meme küçültme ameliyatı sonrası memeler büyür mü? Sorusu birçok hastayı endişelendirmektedir. Meme küçültme ameliyatı sonrası hastanın memeleri eski haline geri dönmez veya bu kadar büyük bir boyutta büyüme yaşamaz. Fakat meme küçültme operasyonu geçiren hastaların hamilelik, kilo alma vb. durumları ile meme küçük bir miktar büyüyebilir.

Meme küçültme ameliyatı öncesi

Meme küçültme ameliyatı öncesi sağlık bakanlığının uygulanmasını öngördüğü birçok prosedür bulunmaktadır. Meme küçültme ameliyatı öncesi göğsün mamografisi çekilmeli ve uzman doktor tarafından kontrol edilmelidir. Mamografi çekilmesinin en önemli nedeni göğüste herhangi bir hastalığın bulunup bulunmamasıdır. Hastanın böylece genel sağlığı hakkında veriler elde edilir ve ameliyat öncesi hastanın sağlıklı olduğundan emin olunur. Ameliyat prosedürü hastaya uygun hale getirilir ve anestezi ekibi kendini hastaya göre hazırlar.  Hastanın sigara kullanıp kullanmaması da oldukça önem arz eden bir konudur. Meme küçültme ameliyatı öncesi hastanın 1 ay önceden sigarayı bırakması hasta için avantajlıdır. Ameliyat sabahı hastanın son tetikleri tamamlanır ve hastanın verileri son kez analiz edilir. Hasta ameliyat öncesi yatış yapar ve ameliyat süreci için izlenmeye alınır.

Meme küçültme ameliyatı sonrası

Meme küçültme ameliyatı sonrası hastada belirli yan etkiler meydana gelebilir. Bu anestezi nedenli veya operasyon sırasındaki işlemlerden kaynaklı olabilir. Bu nedenle meme küçültme ameliyatı sonrası hasta takibe alınır ve olumsuz bir durum olup olmadığı gözlemlenir. Meme küçültme ameliyatı sonrası hastada ağrı olması oldukça normal bir durum olarak karşılanır. Hasta 2 gün boyunca gözetim altında tutulur ve verileri izlenir. Meme küçültme ameliyatı sonrası hastanın giyeceği şeyler de oldukça önem arz eder. Bu nedenle uzman doktora danışılmalı ve dediklerine uyulmalıdır. Meme küçültme ameliyatı sonrası hastanın memesinin şekil alması önemlidir. Hasta bu süreç içerisinde beslenmesine dikkat etmeli memesine karşı darbeleri en aza indirgemelidir. Hasta meme küçültme ameliyatı sonrası anestezi etkisinde kalır ve bir süre kendine gelemez. Bu nedenle hastane uzman ekibi hastaya yardımcı olur ve ani hareketlerden kaçınmasını sağlar. Hasta anestezi etkisi sonrası uzun bir süre sigara içmemeli veya göğüslerine ağırlık bindirmemelidir.

İletişim Formu

Herhangi bir sorunuz mu var?

İletişim

RANDEVU TALEBİ

Hizmetimizden faydalanmak için iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilir ya da dilerseniz randevu formunu kullanarak, randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Caddebostan Mahallesi Bağdat Caddesi No: 272 A Blok Daire:3 Kadıköy / İstanbul