fbpx
Skip to content Skip to footer

Medikal ve Estetik Rinoplasti Arasında Farklar

Medikal ve estetik rinoplasti arasındaki farklar oldukça merak edilmektedir. Bu konu hakkında bilgi almak için içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Medikal Rinoplasti Nedir?

Medikal rinoplasti olarak bilinen ameliyat, hastanın burnundan normal nefes alma yeteneğini etkileyebilecek sorunları düzeltmek için yapılır. Septum eğriliği veya burnun merkezi bölücünün ortalanmaması sorunu, tıbbi bir rinoplasti ile düzeltilebilecek en sık sorunlardan biridir.Burnunuz yaralandıysa veya doğumunuzdan veya erken çocukluğunuzdan beri sizi etkileyen burun hasarını düzeltmek istiyorsanız, tıbbi rinoplasti yaptırmayı tercih edebilirsiniz.

Estetik Rinoplasti Nedir?

Genellikle burun estetiği olarak bilinen estetik rinoplasti, diğerlerinin yanı sıra kemerli veya şişkin burun gibi daha kozmetik sorunları düzeltmeyi amaçlayan cerrahi bir operasyondur. Burun görünümü konusunda özgüven sahibi olan hastalar estetik rinoplastiden fayda görebilirler.

Medikal ve Estetik Rinoplasti Arasındaki Fark Nedir?

Temelde birbirinden farklı iki cerrahi tedavinin amaçlanan sonuçlarıdır. Estetik rinoplasti daha fazla kozmetik zorluğu tedavi etmeyi amaçlarken, tıbbi rinoplasti öncelikle çeşitli bozuklukların ele alınmasına odaklanabilir. Bir diğer önemli ayrım, estetik bir rinoplasti genellikle sigorta kapsamında olmasa da, sağlık sigortası planınızın tıbbi bir rinoplasti masrafını karşılayabilmesidir.