fbpx
Skip to content Skip to footer

Kulak Estetiği Nedir?

Kepçe kulak ameliyatı otoplasti anlamına gelmektedir. Kulak estetiği ameliyatı nedir? Kulak kepçesinin yeniden şekillendirilmesi ve doğal bir görünümlü hale getirilmesi için yapılan cerrahi müdahaleler olmaktadır. Kulak estetiği ameliyatında birçok yöntem ve teknik kullanılır. Kulak estetiği ameliyatı kimlere yapılabilir?  ameliyatı kulak şeklinin görünümünden memnun olmayan herkese yapılabilmektedir. Ameliyat olacak olan kişinin genel sağlık durumunun iyi olması gerekir. En ideal ameliyat yaşı 5 yaşı olmaktadır. Bununla birlikte kulak estetiği ameliyatının ilkokul çağından önce yapılması psikolojik açıdan da fayda sağlamaktadır.

Kulak estetiği ameliyatı nasıl yapılmaktadır? Kulak estetiği ameliyatı genel anestezi şeklinde yapılır. Kulak estetiği ameliyatının süresi yaklaşık olarak bir iki saat arasında değişmektedir.ameliyatının süresi her kişiye göre de farklılık gösterir. Kulak estetiği ameliyatında kulak arkasında kesi açılır ve kulağa nasıl görünmesi isteniyorsa o şekil verilerek sütür teknikleri uygulanır. Hastanın kulakla ilgili yaşadığı probleme göre kıkırdak eksizyonu da yapılabilmektedir. Kulak estetik ameliyatındaki amaç kulağa doğal bir görünüm kazandırmaktır. Kulak estetiği ameliyatı sonrasında kulağın arkasında yapılan kesi izi, kulak arkasındaki olduğu için göze çarpmaz.

Kulak Estetiği Nasıl Yapılmaktadır?

Önden bakıldığında kulakların aşırı derecede büyük görülmesi kepçe kulak olarak halk dilinde bilinmektedir ve bu durum her yaştaki kişiyi görsel açıdan rahatsız etmektedir. Kadın veya erkek bu sıkıntı sebebiyle kepçe kulak estetiği ameliyatı olmak isterler. Kepçe kulak görünümü sebebiyle saçlarını toplamayan kişiler bile olabilmektedir. Bu durum oldukça rahatsızlık verici bir durumdur.

Kulakla ilgili iki ana sorun kulak estetiği ameliyatıyla düzeltilmektedir. Estetik ameliyatla birlikte ve her iki sorunda da kusur dereceleri birbirinden farklı olmaktadır. Kulakla ilgili olan sorundaki dereceler üçe ayrılmaktadır: üst kulağın üçte ikisi belirgin olabilir, kulağın üstü üçte biri belirgin olabilir, kulağın tümü belirgin olabilir.

İletişim

RANDEVU TALEBİ

Hizmetimizden faydalanmak için iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilir ya da dilerseniz randevu formunu kullanarak, randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Caddebostan Mahallesi Bağdat Caddesi No: 272 A Blok Daire:3 Kadıköy / İstanbul