fbpx
Skip to content Skip to footer

JİNEKOMASTİ HAKKINDA MERAK ETTİĞİNİZ HER ŞEY

Jinekomasti Ameliyatı 

Erkeklerde meme büyümesi kimi zaman cerrahi yollarla kimi zaman da ilaç tedavileriyle çözümü olan bir problemdir. Yaşam boyunca belirli aşamalarda bazen normal nedenlerden ötürü (fizyolojik) oluşurken bazen de patolojik bir takım yansımalar sonucunda jinekomasti oluşabilir. Bu sebepten ötürü meme büyümesi şikâyeti ile gelen hastaya ayrıntılı bir muayene yapmanın yanı sıra gerekli durumlarda kan ve görüntüleme analizleri de yapılmalıdır..

 

Jinekomasti Nedir?

Memesinde büyüme hisseden bireylerin oldukça fazla merak ettiği öncelikli soru jinekomasti nedir sorusu diyebiliriz. Jinekomasti erkek bireylerde meme dokusunda anormal bir şekilde büyümeye verilen addır. Jinekomasti bazen tek memeyi etkilerken çoğunlukla her iki memeyi birden etkileyebilmektedir. Bunun yanı sıra kimi zaman dikkat çekici olmazken bazen de çok farklı boyutlara erişebilirler.

Jinekomasti birçok durumda ciddi bir sorun değildir fakat bazı bireyler için bu durumla başa çıkmak oldukça zor olabilir. Bu zorluk psikolojik etkiyle birlikte bireylerin sosyal hayatlarında özgüvensizlik yaratmasının yanı sıra bazı hastalarda göğüs ağrısı şeklinde de karşımıza gelmektedir.

 Jinekomasti nedenine bağlı olarak tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır. Sadece yağ dokusu nedeniyle ortaya çıkan meme büyümesi, sporla bir miktar düzelebilmekle birlikte tek başına spor yetersiz de kalabilir. Fakat  meme dokusunun büyümesi de söz konusu ise ameliyat yapılması gerekecektir. Ameliyat yöntemleri olarak ise liposuction yöntemiyle veya sınırlı kesilerle ameliyatı mümkündür.

Jinekomasti Korsesi

Jinekomasti korsesi Jinekomasti ameliyatından sonra kullanılması gerekli olan bir medikal üründür. Ameliyatı yapılan hasta operasyonun bitimi itibari ile birlikte hemen korseyi giyinmeli ve tavsiye edilen süreç boyunca düzenli bir şekilde kullanmalıdır. Bu süreç ortalama bir süre verecek olursak 6 haftadır diyebiliriz.

Jinekomasti Tipleri Nelerdir?

Meme dokusunda meydana gelen büyümeye göre Jinekomastiyi 3 ayrı isim altında inceleyebilmemiz mümkündür. Bunlar;

  1. Glandüler Tip Jinekomasti: Glandüler tip jinekomastide meme dokusu küçük bir yapıdadır ve dışarıdan cerrahi müdahale gerekebilmektedir.
  2. Karışık Tip Jinekomasti: Glandüler tipteki dokunun yanı sıra hastanın meme dokusunda yer alan yağ miktarında da fazlalık bulunmaktadır. Bu tür jinekomastide hastanın cerrahi işleme maruz kalmasına ek olarak yağ alma işlemi yani liposuctionda yapılabilmektedir.
  3. Yalın Tip Jinekomasti: Bu tür jinekomastide yağ dokusu ağırlıklı bir biçimdedir. Bu durumlarda yalnızca Liposuction işlemi ile tedavi gerçekleşir.

Jinekomasti Belirtileri Nelerdir?

 Jinekomastide en çok rastlanan belirti, meme çevresinde ve memenin ucunda meydana gelen şişkinlik durumudur. Birçok vakada memede ve meme ucunda meydana gelen şişkinlik durumunu, meme ucundan gelen akıntı takip etmektedir. Bunların yanı sıra bazı hastalarda da meme dokusunda dokunulduğu zaman ele gelen sert bir kitle hissedilebilmektedir. Bununla birlikte meme dokusunda genişleme de görülmektedir. Tüm bu belirtilere bağlı bir şekilde ağrı ve acı hisleri de görülebilmektedir.

Jinekomasti Ameliyatı Fiyatları

 Jinekomasti ameliyatlar fiyatları oldukça merak edilen bir konudur. Jinekomasti türlerine göre fiyatlandırılmaktadır diyebiliriz. Kimi hastalarda Liposuction ile geçebilecek derecede iken kimi hastalarda daha kapsamlı bir ameliyat gerçekleşmektedir. Sizlerde Jinekomasti fiyatlarını merak ediyorsanız eğer, Caddebostan Bağdat caddesi üzerinde yer alan kliniğimize gelebilir, ücretsiz muayene olabilir ve size en uygun fiyat teklifi alabilirsiniz.

İletişim Formu

Herhangi bir sorunuz mu var?

İletişim

RANDEVU TALEBİ

Hizmetimizden faydalanmak için iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilir ya da dilerseniz randevu formunu kullanarak, randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Caddebostan Mahallesi Bağdat Caddesi No: 272 A Blok Daire:3 Kadıköy / İstanbul