fbpx
Skip to content Skip to footer

Jinekomasti Ameliyatı

Jinekomasti Ameliyatı

 Aşırı meme büyümesi olarak da bilinen jinekomasti birçok farklı sebepten dolayı meydana gelebile bir rahatsızlıktır ve genellikle ameliyat edilerek hastalar sonuca ulaştırılır. 

Jinekomasti Nedir?

Erkeklerde her yaşta görülebilen aşırı gelişmiş ya da büyümüş meme durumuna Jinekomasti ismi verilir. Bu durum, hormonal değişiklikler, kalıtım, obezite veya belirli ilaçların kullanımından kaynaklı meydana gelebilir.  Öte yandan jinekomasti duygusal problemlere de neden olabilir. Bazen Jinekomasti özgüveninizi bozabilir. Hatta bazı erkekler, durumlarını gizlemek için belirli fiziksel aktivitelerden ve yakınlıktan bile kaçınabiliceğinden dolayı mutlaka bir uzman  ile görüşmesi tavsiye edilmektedir.

Jinekomasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Özellikle yetişkin erkeklerde jinekomasti ameliyatı meme boyutunu küçültür, göğüs hatlarını düzleştirir ve daha erkeksi bir görünüme kavuşturur. Daha ağır jinekomasti vakalarında meme dokusunun ağırlığı, memelerin sarkmasına ve areolanın (meme başını çevreleyen koyu renkli cilt) gerilmesine de sebep olabilir. Bu durumlarda areolanın konumu ve boyutu cerrahi olarak düzeltilebilir ve fazla deri olan kısım alınır. Ayrıca Jinekomasti sorununu düzeltmek için yapılan plastik cerrahi teknik olarak da redüksiyon mamoplasti olarak isimlendirilir.

Jinekomasti Korsesi Nedir?

Operasyonun ardından jinekomasti korsesi bölgede herhangi bir ödem, komplikasyon veya sarkma meydana gelmemesi adına kullanılan bir üründür.

Jinekomasti Korsesi Ne İşe Yarar?

Aslında jinekomasti korsesi bilinenin aksine ameliyatsız, tek başına bir işe yaramaz. Belli ve minimal bir oranda göğüsleri daha sıkı ve dik tuttuğu görülse de yalnızca korse kullanımı jinekomasti sorununa çözüm olmayacaktır.

Jinekomasti Nasıl Geçer?

Eğer jinekomasti çapı 4-6 cm ise medikal tedavi uygulanır. Uygulanan bu medikal tedaviler hastanın yaşına ve hormon düzeyine göre değişiklik gösterir. Ayrıca çapı 6 cm’den büyük olan ve uzun süre geçmeyen şikayetlerde ise hastaya cerrahi müdahale uygulaması gerekli görülecektir. Jinekomasti ameliyatı en etkili ve kesin tedavi yöntemidir. Ameliyat jinekomastinin tipine göre planlanır. Meme bezinin yumuşak ve yağlı olduğu yağlı tip jinekomasti de liposuction (yağ alma) yeterli olabilir.

Jinekomasti Ameliyatı Fiyatları

Tahmin edeceğiniz üzere jinekomasti ameliyatı fiyatları kişinin kontrolünden sonra net olarak belirlenir. Bu tip operasyonlarda hastanın genel durumu ve uygulanacak tüm işlemler plana dahil edilerek sizlere bir fiyat sunulur.

Jinekomasti Sporla Geçer mi?

Ne yazık ki gerçek bir jinekomasti sporla geçmeyecektir. Bazı durumlarda, fazla kilo artışından dolayı büyüyen meme, göğüs egzersizleri ile şekil alarak küçültülebilir. Fakat bunun dışında aşırı meme büyümesi veya sancılı şikayetlerde jinekomasti operasyonu gereklidir.

İletişim Formu

Herhangi bir sorunuz mu var?

İletişim

RANDEVU TALEBİ

Hizmetimizden faydalanmak için iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilir ya da dilerseniz randevu formunu kullanarak, randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Caddebostan Mahallesi Bağdat Caddesi No: 272 A Blok Daire:3 Kadıköy / İstanbul