fbpx
Skip to content Skip to footer

Jinekomasti Ameliyatı Nedir?

Jinekomasti Ameliyatı Nedir?

Jinekomasti ameliyatı erkek meme küçültme ameliyatı olarak bilinir. Büyümüş erkek memelerini düzeltmeyi amaçlayan bir dizi işlemler bütününü ifade eder. Sarkık bir meme görüntüsüne sebep olarak kadar ileri seviyede ise meme dikleştirme ameliyatı da gerekebilmektedir.

Kullanılan Yöntemler

Liposuction Yöntemi

Emme yardımlı liposuction jinekomasti yönteminde ince bir metal kanül kullanılır. Hafif ila orta derece fazla yağ dokusu içeren göğüsler için kullanılan bu yöntemde ince bir kesi atılır. Bu sebeple atılan cerrahi kesiler küçük yara izlerine sebep olabilmektedir.

Eksizyon (Fazla Dokunun Çıkartılması)

Fazla meme dokusunun veya derinin direkt olarak eksizyonu yapılır. Bu yöntem ile yapılan jinekomasti ameliyatında da kesi yeri değişkenlik gösterebilmektedir. Ameliyat öncesi doktorunun bunun için en doğru noktayı sizin için belirleyecektir. Bu teknik orta veya ileri jinekomasti olan hastalarda ya da meme başının yeniden konumlandırılması gerekmesi durumunda tercih edilmektedir.

Kombinasyon

Bu teknik, yukarıda belirtilen iki tekniğin birleşimini içermektedir.

Ameliyat Sonrası İyileşme Süreci

Liposuction yöntemi ile büyümüş erkek göğüslerinin düzeltilmesi durumunda hastanın normal sürecine dönerek işe veya egzersize başlaması bir haftadan daha kısa sürmektedir. Fazla meme dokusunun cerrahi olarak çıkarılması gereken hastalarda, rutin aktiviteleri tolere edecek kadar iyileşmesi iki ila dört hafta sürebilir. Hasta da ameliyattan sonra komplikasyon görülmez ise 2 haftada kardiyo ve 4 haftada halter için spor salonuna dönebilir.

Ameliyat Sonrası İz Kalır mı?

Ameliyattaki cerrahi kesiler dikkatli ve doğal kıvrımlar ile yapıldığı sürece, ameliyattan sonrası önemli ölçüde solmaktadır. Çoğu erkek, büyümüş göğüslerini zar zor fark edilen yara izleriyle takas etmekten mutludur.

Jinekomasti hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen telefon veya e-posta yoluyla ya da Bilgi Talep formunu doldurarak bize ulaşın.