Hizmetlerimiz

Yanak Estetiği

Estetik açıdan kadın ve erkek yüzünde birbirinden farklı yaklaşılması gereken alt üniteler mevcuttur. Fakat yanakların şişman görünümü her iki cinste de estetik algıyı bozan nitelikte ve müdahale edildiğinde yüzün daha iyi görünmesini sağlayan bir problem olarak karşılaşmaktayız. Yanaklarda oluşmasını istediğimiz hafif boşluk özellikle kadınlarda, V şeklinde elmacık kemiğinden çeneye doğru uzayan bir yüzün oluşmasını, dolayısıyla da daha çekici bir görünümün kazanılmasını sağlar.

Bişektomi, şakak bölgesinden başlayarak yüzümüzün derin tabakasında ilerleyen ve yaş ilerledikçe çene hattına doğru sarktığı için yaşlı bir görünüme neden olan 'Bicha' yağ yastıkçıklarının alınması işlemidir. Bu yağ yastıkçıkları yüzümüzde dolgunluğu sağlarken, yaş ilerledikçe konum ve sıkılığını kaybederek negatif yönde etki göstermeye başlar. Çok ileri yaşlarda ya da ileri derecede kilo verilmesi gibi durumlarda ise tamamen dolgunluğunu yitirerek 'yanaklarda içeri doğru çökme' ile sonuçlanan kaşektik bir görünüme neden olmaktadır. Bişektomi işlemi sırasında hastanın şikayetçi olduğu ve zarafetini bozduğu kısmıyla yağ yastıkçıkları alındığı için yanak bölgesinde istenilen derecede hafif bir kavis oluşturulmaktadır.

Bu işlem sedasyon denilen yarı baygınlık anestezisi altında, ağız içinden yapılan 2 cm lik kesilerle rahatlıkla uygulanabilir ve 2-4 saat hastanın gözlem altında kalmasını takiben hastanın taburcu olmasında sakınca görülmez. Yanak bölgesinde oluşabilecek ödem ve şişlik için hastaya ilk 3 gün baskılı masaj önerilir. Sonrasında yapılacak kontrollerde hastaya kullanması gereken ilaçlar ve yapması gerekenler izah edilerek hastanın şehir/ülke dışına çıkmasında sakınca olmaz.

Randevu Almak İster Misiniz?
WhatsApp - Soner Tezcan
Randevu Talep Et