Hizmetlerimiz

Uyluk Germe

Uyluk bölgesinde görülen estetik problemler başlıca, bölgesel yağlanmalar, ileri yaşlarda deri ve derialtı dokuların sıkılığını kaybetmesi, kısa sürede fazlaca kilo verilmesi sonrasında vücudun çeşitli bölgeleriyle birlikte değişik derecelerde sarkmalar olması şeklinde sıralanabilir. Bu durum hem hijyenik hem de görsel anlamda hastaların konforunu bozarak daha yaşlı bir fiziksel görüntüye neden olmakta ve özellikle yaz aylarında deniz sezonunun açılmasıyla birlikte hastaların şikayetleri ön plana çıkmaktadır.

Uyluk germe (thighplasti) ameliyatı genel anestezi altında uygulanan ve yaklaşık 1-3 saat sürebilecek bir operasyondur. Ameliyattan sonra uyluk iç yüzü boyunca uzanarak gizlenmiş, estetik olarak dikilmiş bir yara izi olması muhtemeldir. Bu iz zamanla ve yara bakım yöntemleriyle 1 sene içinde daha az dikkat çekici hale dönecektir. Ameliyat bitiminde hasta korsesi giydirilmiş ve pansumanı yapılmış olarak, yara yerinde minik drenleriyle birlikte odasına çıkar. Hastanın konforu açısından 1 gece hastanede kalması istenir ve ertesi sabah ağrısız şekilde drenleri çekilerek hasta taburcu edilir.

Uylukta bölgesel olarak biriken yağ probleminin sarkmaya eşlik ettiği durumlarda ya da nadiren de olsa sadece yağ birikimi problemlerinde (özellikle diz kapağı üst bölgesinde) liposuction uygulanarak bu bölgelerin inceltilmesi de mümkündür. Liposuction uygulaması yağlanma olan bölgenin çevresinden sadece 1-2 delikle genel anestezi altında uygulanabilir. Liposuction sonrası dren kullanılmaz. Ödemin engellenebilmesi ve iyileşmenin artırılabilmesi için korse ve masaj konusunda hasta bilgilendirilir.

Her iki işlemin sonrasında da hastanın 5 gün sonra yapılacak kontrolünde, pansuman değişimi yapılarak, yara bakımı ve sonraki süreç konusunda hasta bilgilendirilir. 2 ay boyunca korsesini giymesi ve bu süreçte masajlarını uygulaması istenir. Daha sonrasında hastanın şehir/ülke dışına çıkmasında sorun olmayacaktır.

Randevu Almak İster Misiniz?
WhatsApp - Soner Tezcan
Randevu Talep Et