Hizmetlerimiz

Şakak Germe ve Kaş Estetiği

Alın ve şakak bölgesi, vücudumuzun neredeyse her yerinde olduğu gibi yaşın ilerlemesine paralel olarak gevşemeye, sarkmaya başlar ve mevcut çizgiler zamanla derinleşebilir. Kaşlar da bu sarkmaya eşlik ederek aşağı doğru iner ve kişide yorgun bir yüz ifadesi ortaya çıkar. Kötü beslenme, sigara, düzenli olmayan yaşam tarzı, stres, hava kirliliği, cilt bakımı, yerçekimi etkisi ve mimiklerin çok kullanılması gibi etkenler estetik açıdan rahatsızlık verici bu sonucu doğuracaktır.

Klasik alın germe işlemi kalıcı sinir hasarı ve buna bağlı saçlı deride uyuşukluğa sebebiyet vermesi nedeniyle tercih edilmeyen bir yöntemdir. Hastanın ihtiyacına göre sadece şakak germe ameliyatı (temporal lift) ile alındaki çizgiler azaltılabilir ve göz üzerine doğru sarkmış olan kaşların -özellikle dış kısımlarının- olması gereken yere getirilmesi sağlanır. Böylece gözlerin yanındaki çizgilerin bir bölümü de bir ölçüde giderilebilir. Kaşları normal yerine getirmek için yapılan kaş asma ameliyatı şakak germe ameliyatına ek olarak yapılabilmekle birlikte hastaların büyük kısmında bu müdahaleye gerek kalmayacaktır. Göz çevresinde oluşturulmaya çalışılan yeni görüntünün, daha anlamlı ve daha doğru olması açısından hastaya alt ve/veya üst göz kapağı ameliyatının da kombine edilmesi gereken durumlar olabilmektedir. Göz çevresindeki değişimin bütünüyle ve eksiksiz şekilde sonlandırılması hastanın ameliyat sonrası memnuniyeti ve sağlığı açısından önerdiğimiz ve uyguladığımız bir yöntemdir.

Ameliyat, şakak bölgesinden saçlı derinin içinde gizlenecek şekilde yapılan 4-5 cm lik bir kesi ile gerçekleştirilir ve bu kesi zamanla saçın içinden bile anlaşılamayacak derecede belirsizleşecektir. Eğer kaşınızın iç kısmı da kaldırılması gerekirse, kaşınızın hemen üst sınırında küçük bir kesi olması muhtemeldir. Bu ameliyat ortalama 1,5 – 2,5 saat sürer ve genel anestezi altında gerçekleştirilir. Hastanın göz çevresinde bantlar yerleştirilmiş ve pansumanı yapılmış şekilde odasına çıkması sağlanır. 1 gece hastanede kalması konforu için önerilir. Ertesi gün yapılan kontrol sonrasında hasta taburcu edilir. 7 gün sonra hastanın mevcut dikişleri ağrısız olarak alınır ve bu kontrol sonrasında yara bakım süreci hastaya izah edilir. Daha sonra hastanın şehir/ülke dışına çıkmasında sakınca yoktur.

Randevu Almak İster Misiniz?
WhatsApp - Soner Tezcan
Randevu Talep Et