Hizmetlerimiz

Popo Estetiği

Kadın silüetinde, bel kıvrımının alt ucundan başlayarak bacakta sonlanan bir çıkıklık daha estetik bir vücut yapısının göstergelerinden bir tanesidir. Bu noktada popo bölgesinde yeterli hacimin olmaması hem bel kıvrımının hem de bacakların olduğundan daha kalın görünmesine neden olabilmektedir. Bu estetik görünümün verilmesinde popoya yapılabilecek işlemleri birkaç değişik teknik ve malzemeyle yapmak mümkün olabilmektedir. Vücudumuzun her yerinde olduğu gibi popo şekillendirme işleminde de ilk önce ayrıntılı bir muayene yapılarak şekil bozukluğunun temelindeki problem ortaya konmalıdır. Problemin kaynağı ortaya konduktan sonra hasta tercih edilecek teknik ve ameliyat konusunda ayrıntılı olarak bilgilendirilir.

Temel olarak kullanabileceğimiz yöntemleri liposuction, yağ enjeksiyonu, dolgu enjeksiyonu ve silikon protez uygulamaları şeklinde sıralamak mümkün olacaktır. Hastanın vücut ölçümleri, yağ oranı ve istekleri dikkate alınarak ameliyat planı yapılır ve en uygun yönteme karar verilir.

Dolgu uygulaması hafif uyku hali (sedasyon) anestezisiyle rahatlıkla uygulanabilir ve hasta aynı gün içinde evine taburcu edilebilir. Dolgu maddeleri vücudumuzda var olan hyaluronik asitin laboratuar ortamında elde edilmiş halidir. Bu maddeler vücudumuzda kalıcı olmadığından ortalama 3 sene sonrasında popo hacminiz eski halini geri alacaktır. Hastanın uygulama sonrasında gereken korseyi 1 ay boyunca kullanması önerilir. Hasta şehir dışından veya ülke dışından gelmişse 2 gün sonra yapılacak kontrol sonrasında seyahat etmesi mümkündür.

Liposuction + Yağ enjeksiyonu (BBL- brasilian butt lift – brezilya poposu) için en çok tercih edilen yöntemdir. Kalıcılığı kişiden kişiye değişmekle birlikte yağ enjeksiyonunda verilen yağın 1 sene içinde vücutta kalma oranı %10-30 arasındadır. Bu nedenle elde edilen görüntünün nihai olabilmesi için 6 ay arayla ortalama 3 seans işlem yapılması gerekebileceği unutulmamalıdır. Ameliyat sonrası hastanın 1-2 gece hastanede kalması tercih edilebilir. Hastanın, ameliyat sonrası kullanması istenen korsesi giydirilmiş olarak, ameliyat gecesi yürümesi mümkündür. İlk 1 hafta ödem ve hassasiyet olabilecek ve hasta 10 gün sonra spor yapmaya başlayabilecektir. Ameliyat sonrası 7. Gün yapılacak kontrol sonrasında hastanın uzun yol seyahati yapabilmesi mümkün olacaktır.

Hastanın yağ enjeksiyonuna uygun olmaması ve daha uzun süre etkinin görülmesi istendiği durumlarda şekillendirmek için silikon protezler kullanılabilir. Bu durumda, popo kıvrımının üst kısmında her iki tarafta olmak üzere, yaklaşık 3 cm uzunluğunda estetik olarak dikilmiş bir ameliyat girişinin olacağı, hastaya ameliyat öncesinde izah edilir. Operasyon genel anestezi altında uygulanır ve yaklaşık 2-3 saat sürer. Hastanın ameliyat sonrasında kullanması gereken korsesiyle aynı geceye yürümesi mümkün olacaktır. 3-4 gün sürebilecek ağrı ve hassasiyet ameliyat sonrasından beklediğimiz bir durumdur. 1. haftada yapılan kontrolünde yapması gerekenler izah edilir ve sonrasında hasta yurtdışına veya şehir dışına çıkabilir.

Randevu Almak İster Misiniz?
WhatsApp - Soner Tezcan
Randevu Talep Et