Hizmetlerimiz

Penis Büyütme ve Kalınlaştırma

Erkeklerde, özellikle bizim ülkemiz gibi ataerkil topluluklarda, hayatın her alanında özgüvenin bir parçası olarak görülen genital organın boyutu konusunda plastik cerrahinin alanı dahilinde yapılabilen bir dizi değişik operasyon mevcuttur. Bu girişimler her ne kadar diğer ameliyatlarımızdaki gibi baştan aşağı bir değişim şeklinde olmasa da, cinsel fonksiyon bozukluğu olmamasına karşın yeterli özgüveni sağlayamayan kişilerde bu konuda destek sağlayan ve cinsel organ boyutunda gözle görülür bir farkın oluşturulabildiği operasyonlardır. Herşeyden önce, hastalarımızın bilmesini istediğimiz şey, plastik cerrahi tarafından yapılan hiçbir müdahalenin cinsel fonksiyon bozukluğu için olmadığıdır. Yani ereksiyon ve/veya erken boşalma gibi problemleri olan hastada yapılacak işlemler kişinin bu problemlerine fayda sağlamayacaktır.

Normal şartlarda 5-6 cm uzunluğunda olan penis, ereksiyon halinde ortalama 12-13 cm uzunluğa erişir ve bu boyut bir erkeğin sağlıklı şekilde cinsel fonksiyon göstermesi için yeterlidir. Ereksiyon halinde 12 cm nin altında olan penisin müdahaleyle uzama işlemine tabi tutulmasında herhangi bir sakınca yokken, 10-12 cm arasında ölçüme sahip olan hastaların medikal ve psikiyatrik destekle de problemlerini yenmeleri muhtemeldir. Dolayısıyla 10 cm nin altında bir ölçüm söz konusuysa, bu durumda penis uzatma ve aynı zamanda kalınlaştırma operasyonu yapmanın hasta açısından daha sağlıklı ve yararlı olduğunu düşünerek operasyon kararını bu ölçüme göre vermekteyiz.

Hastanın yapılan muayenesinde ilk önce hastanın genital bölgesinde daha önce geçirmiş olduğu girişimlerin etkileri ve penisin boyutunu kısıtlayan faktörler ortaya konulur. Bu muayeneyle birlikte ameliyat planlaması yapılır ve hastaya ameliyat sonrasında ortaya çıkabilecek senaryo ayrıntılarıyla izah edilir. Penis uzatma işlemi, eğer herhangi ekstra bir patoloji yoksa, penisin vücutla birleştiği üst ve alt kıvrımdan girilerek yapılır. Ameliyat sonrası oluşabilecek herhangi bir iz, yine bu kıvrımlarda kalacağından dikkat çekmez ve herhangi bir kişi ameliyat olduğunuzu anlayamaz. Yapılacak müdahaleler sonucunda penis uzunluğunda en fazla 2-3 cm lik bir artış olmasını beklemek çok daha gerçekçi bir yaklaşım olacaktır. Bunun üzerinde bir beklentinin karşılanması mümkün olmayacaktır. Bu uzunluk artışıyla birlikte vücudunuzdan alınan yağ hücrelerinin penis gövdesine verilmesiyle penisin kalınlaşması sağlanmaktadır. Bu kalınlaşma ve uzama, penisin hem normal halinde hem de ereksiyon halinde gözle görülür bir değişiklik oluşmasına neden olur.

Operasyon genel anestezi altında yapılır ve yaklaşık 45dk- 1,5 saat civarında sürer. Operasyon sonrasında hastanın genital bölgesinde bir pansuman olur ve hasta aynı gün rahatlıkla yürüyebilir. Genel anestezi alması nedeniyle hastanın 1 gece hastanede misafir edilmesi ve ertesi sabah taburcu olarak evine dönmesini önermekteyiz. 3. gün yapılan muayenede hastanın pansuman değişimi yapılarak günlük hayatına dönmesinde, eğer şehir/ülke dışından gelmişse uçak seyahati yapmasında sakınca görülmez.

Operasyonla penis gövdesine verilen yağ hücrelerinin yaklaşık %30 u kalıcı olacağından 6 aylık sürelerle 2-3 seans işlem yapılarak verilen yağ hücrelerinin kalıcılığı sağlanabilir. Bu şekilde istenilen kalınlığı aşamalı olarak elde etmek mümkün olacaktır.

Randevu Almak İster Misiniz?
WhatsApp - Soner Tezcan
Randevu Talep Et