Hizmetlerimiz

Kol Estetiği

Kol bölgesindeki estetik problemler, özellikle kolumuzun koltuk altımıza yakın üst ve iç taraflarında karşımıza çıkmaktadır. İleri yaşlarda deri ve derialtı dokuların sıkılığını kaybetmesi veya kısa sürede fazlaca kilo verilmesi sonrasında vücudun değişik bölgeleriyle birlikte kollarda değişik derecelerde sarkmalar görebilmekteyiz. Bu durum hem hijyenik hem de görsel anlamda hastaların konforunu bozarak daha yaşlı bir fiziksel görüntüye neden olmaktadır. Özellikle yaz aylarında kısa kollu giysilerle hastaların şikayetleri ön plana çıkmaktadır.

Kol germe (brakioplasti) ameliyatı genel anestezi altında uygulanan ve yaklaşık 1-3 saat sürebilecek bir operasyondur. Ameliyattan sonra kolun koltuk altına bakan yüzü boyunca uzanarak gizlenmiş, estetik olarak dikilmiş bir yara izi olması muhtemeldir. Bu iz zamanla ve yara bakım yöntemleriyle 1 sene içinde daha az dikkat çekici hale dönecektir. Ameliyat bitiminde hasta korsesi giydirilmiş ve pansumanı yapılmış olarak, yara yerinde minik drenleriyle birlikte odasına çıkar. Hastanın konforu açısından 1 gece hastanede kalması istenir ve ertesi sabah ağrısız şekilde drenleri çekilerek hasta taburcu edilir.

Kolda bölgesel olarak biriken yağ probleminin kol sarkmasına eşlik ettiği durumlarda ya da nadiren de olsa sadece yağ birikimi problemlerinde hastanın koluna liposuction uygulanarak kolun inceltilmesi de mümkündür. Liposuction uygulaması yağlanma olan bölgenin çevresinden sadece 1-2 delikle genel anestezi altında uygulanabilir. Liposuction sonrası dren kullanılmaz. Ödemin engellenebilmesi ve iyileşmenin artırılabilmesi için korse ve masaj konusunda hasta bilgilendirilir.

Her iki işlemin sonrasında da hastanın 5 gün sonra yapılacak kontrolünde, pansuman değişimi yapılarak, yara bakımı ve sonraki süreç konusunda hasta bilgilendirilir. 2 ay boyunca korsesini giymesi ve bu süreçte masajlarını uygulaması istenir. Daha sonrasında hastanın şehir/ülke dışına çıkmasında sorun olmayacaktır.

Randevu Almak İster Misiniz?
WhatsApp - Soner Tezcan
Randevu Talep Et