Hizmetlerimiz

Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı dikimi en sık yaptığımız genital bölge ameliyatlarının başında gelmektedir. Esas olarak kızlık zarı dikimi bekaretini kaybetmiş bir bayanın ilk ilişkiye girdiğinde tekrar bakire bir bayanda olduğu gibi kanama meydana gelmesini sağlamak amacıyla yapılan bir ameliyattır. Kızlık zarı dikimi yapılmış olan bir bayanda ilişki ile meydana gelen kanama bakire bir bayanın  ilk ilişkisinde oluşan kanama ile aynıdır. Kanamanın rengi, miktarı ve özelliklerinde farklılık görülmez. Normalde de bakire bir bayanda kızlık zarının ilk yırtılmasıyla meydana gelen kanamanın bir standardı yoktur. Bazı bayanlarda kanama pembemsi, damla şeklinde az miktarda olabileceği gibi bazı bayanlarda aşırı miktarda , kırmızı renkli olabilir.

Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır ?

Kızlık zarı dikimi geçici ve kalıcı yöntem olarak adlandırılan iki farklı yöntemle yapılabilmektedir. Bu iki yöntem arasında ki en bariz fark geçici yöntemin kanamanın olmasının beklendiği ilk ilişkinin tarihinden en fazla 7-10 gün önce yapılması gerektiği, kalıcı kızlık zarı dikimin ise kanamanın olması istenen ilk ilişkinin tarihine bağlı kalınmaksızın istenilen zamanda yapılabilmesidir. Her iki yöntem de hijyenik ve steril muayenehane şartlarında lokal anestezi altında hastahane ortamına ihtiyaç duyulmaksızın yapılabilmektedir.

Kızlık Zarı Dikimi Yöntemleri

Kızlık zarı dikimi geçici ve kalıcı olarak adlandırılan iki farklı yöntemle yapılabilir.Geçici kızlık zarı dikimi ile kızlık zarı evlenmeden 1-2 gün önce yapılan cerrahi olarak tamir edilebilmektedir. Diğer yöntem ise kalıcı yöntem dediğimiz ve flep kaldırma yöntemi ile yapılan kalıcı kızlık zarı onarımıdır. Geçici yöntem evlenmeden 1-2 gün önce yapılır burada amaç kızlık zarının yırtılan yapraklarını bir birine dikerek ilişki ile buradan kanama olmasını sağlamaktır. Kalıcı yöntemle ise vajinanın alt duvarından bir parça kaldırılır ve yeniden kızlık zarı yapılandırılır. Burada yeniden yapılandırılan kızlık zarı ilişki esnasında yırtılır ve kanama meydana gelir. Eğer hasta daha önceden düşük, doğum veya kürtaj olduysa kalıcı yöntem yapılırken aynı esnada daraltma işlemi de yapılabilmektedir.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

Kalıcı kızlık zarı dikimi, flep olarak adlandırılan yöntemle yapılan ve ne zaman ilk cinsel ilişkinin yaşandığının, kaç kez cinsel ilişkiye girildiğinin, kürtaj, düşük veya doğum gibi olayların gerçekleşip gerçekleşmediğinin önemli olamadığı bir estetik cerrahi operasyondur.Flep vajina duvarından kaldırılan dokuya verilen addır ve bu doku kullanılarak yeniden kızlık zarı yapılandırıldığı için kalıcı kızlık zarı dikimine, flep yöntemi ile kızlık zarı dikimi de denilmektedir . Cinsel ilişki ile erkek cinsel organının flep yöntemi ile yeniden yapılandırılan bu bölgeden geçmesi ile dokular yırtılır ve kanama meydana gelir. Bu tarz işlemlerde esas amaç kanamanın ilişki ile gerçekleşmesini sağlamaktır.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi

Geçici kızlık zarı dikimi vajen içerisinde bekaret zarının yırtılmasından sonra arta kalan dokuların bir araya getirilerek yeniden yapılandırılmasıdır. Bu yöntemde vajen içerisine fark edilmeyen görünmeyen dikişler yapılmaktadır. Bu yöntem ile yapılan kızlık zarı diktirme sonrası hastanın belirlediği zamanda ilişkiye girmesi ile kanaması olmaktadır. Kızlık zarı yenileme bu yöntemle yapılacaksa ortalama olarak belirlenen cinsel ilişki zamanından bir iki gün öncesinden yapılması gerekmektedir. Planlanan ilişki bir kaç günden daha uzun süre sonrasında yaşanacak olursa geçici yöntem ile müdahale edilen bölge iyileşme sürecine gireceği için penisin zorlaması ile kanama meydana gelmeyecektir.

Lazerle Kızlık Zarı Dikimi

Lazer cihazları, teknolojinin de hızla gelişmesiyle, tıp alanında yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Kullandığımız yeni nesil cihazlar ile artık lazerle kızlık zarı dikimi daha hızlı, daha az komplikasyonlu yapılabilmekte, ameliyat sonrası iyileşme daha hızlı olmakta ve hasta memnuniyeti de buna doğru orantılı olarak artmaktadır. Artık lazerin kullanılmasıyla birlikte geçici kızlık zarı onarımını da vajina daraltma ile birlikte yapabilmekteyiz. Normalde geçici kızlık zarı dikiminde vajinada daraltma, dikiş materyallerinin ( iplerin ) kısa sürede erimemesinden dolayı ilişki esnasında farkedileceğinden, hem de aşırı kanamaya neden olacağından yapılamıyordu. Ancak kullandığımız yeni nesil lazer cihazının yardımıyla 20 dk gibi kısa bir sürede kesi ve dikiş olmadan vajinayı daraltabilmekteyiz. 

Randevu Almak İster Misiniz?
WhatsApp - Soner Tezcan
Randevu Talep Et