Hizmetlerimiz

Karın Germe

Karın bölgesi, yağlanma artışı, doğum ve yaşlanma nedeniyle hem derinin hem de deri altı dokuların deformasyonunun sıkça oluştuğu bir bölgedir. Diyet ve egzersize cevap vermeyen karın derisi sarkıklığı, bölgesel yağlanma, karın derisi çatlakları olan fakat genel olarak vücut kontürleri düzgün olan hastalar bu ameliyata uygun adaylardır. Bu ameliyat özellikle birkaç kez doğum yapmış, karın bölgesi derisinde çatlaklar oluşmuş ve sarkmış, ve karın kasları zayıflamış kadınlarda son derece faydalı olacaktır.

Karın germe ameliyatı (abdominoplasti) mini ve tam karın germe olarak iki başlık altında incelenebilir. Sadece göbek deliği altında kalan alt karın bölgesinde deformasyon olan hastalarda mini karın germe ameliyatı tercih edilebilirken, göbek deliği üstünde de fazlalıkları ve deformasyonu olan hastalarda tam karın germe ameliyatı daha uygun olacaktır. Bu ameliyatlara bazı bölgelere uygulanacak yağ alma işlemi (liposuction) eklenerek karın ön duvarının daha iyi şekillendirilmesi sağlanabilir.

Mini karın germe ameliyatı ortalama 1-3 saat süren, ameliyat sonrasında bikini içinde kalacak ve zamanla belirginliğin azalacağı estetik bir dikişiniz olacaktır. Hastaya göre ve işleme göre değişmekle birlikte 1-2 gün içinde ağrısız şekilde çıkarılacak drenleriniz olabilir. Ameliyat sonrasında bası giysisi/korse giydirilerek hasta odasına çıkarılır. Hasta ameliyat akşamı yürümeye başlayabilir ve ertesi sabah yapılan kontrol sonrasında taburcu edilir. Hastanın 5 gün sonra yapılan kontrolünde, yara bakımı ve ameliyat sonrası korse süreci hastaya anlatılır. Bu kontrolün sonrasında hastanın şehir/ülke dışına dönmesinde sakınca yoktur.

Tam karın germe ameliyatı ortalama 2-4 saat sürebilir. Bu ameliyatta yine bikini içinde kalacak şekilde estetik bir yara izine ek olarak göbek deliğinizin etrafında çembersel bir yara iziniz daha olacaktır. Ameliyattan 1-2 gün sonra ağrısız şekilde çıkarılacak drenleriniz ve bası giysisi/korseniz takılmış şekilde odanıza geçmeniz sağlanır. Hasta yatağında ayakları ve başı yukarında olacak şekilde yatırılır. 1-2 gece hastanede kalmanız konforunuz için önemli olacaktır. Karın kaslarınızın gerdirilerek güçlendirilmesi işlemi uygulanmış olacağından, ilk 3-4 gün ağızdan içilecek ağrı kesici ilaçlarla kontrol altında olacak ağrılarınızın olması beklenilebilir. İlk 7 gün karın kaslarınızın gergin olması nedeniyle ağrılar duyulabileceğinden, hastanın dik bir şekilde yürürken zorlanması doğal olarak değerlendirilir. Ameliyattan 7 gün sonra yapılan kontrollerde hastaya pansuman süreci ve dikkat etmesi gereken konular izah edilir. İlk 1 ay spor yapmaması ve 2 ay boyunca bası giysisi/korse giymesi gerektiği izah edilir. Kontrolün sonrasında hastanın şehir/ülke dışına dönmesinde sakınca yoktur.

Randevu Almak İster Misiniz?
WhatsApp - Soner Tezcan
Randevu Talep Et