Hizmetlerimiz

Göz Kapağı Estetiği

Gözlerimiz yüzün ortasında ve karşımızdaki insanla temas kurduğumuz organımız olması nedeniyle, yüz estetiğinde ilk dikkati çeken bölgelerdendir. Dolayısıyla yaşın ilerlemesiyle birlikte göz çevresinde ortaya çıkan problemler daha kolay görünebilir şekilde karşımıza çıkmaktadır. Fakat göz çevresinde yapılacak işlemlerin hem kolay uygulanabilir olması hem de etkinliğinin yüksek olması hastalarımızın bu konudaki problemlerinin rahatlıkla çözülebilmesini sağlamaktadır.

Göz çevresinde ortaya çıkan problemlerin nedeni, o incecik göz kapaklarımızda bulunan 4 ayrı katmanın her birinin ayrı ayrı veya birlikte ortaya çıkan deformitelerinden kaynaklanabilir. Dolayısıyla ayrıntılı bir muayeneyle bütün katmanlar değerlendirilmeli ve buna göre tedavi planı çizilmelidir. Alt ve üst göz kapağı hem anatomik hem de fonksiyonel olarak birbirinden ayrı özellikler gösterdiğinden, bu yapılara yapılacak müdahaleler de farklılık gösterebilmektedir. Dolayısıyla; üst göz kapağına yapılacak müdahaleler lokal anestezi altında konforlu bir şekilde yapılabilirken, alt göz kapağına yapılan müdahalelerde lokal anestezi ile yeterli konfor sağlanamayabilir. Ameliyat dışı müdahaleler daha yüzeysel yapıların geçici olarak toparlamasında fayda göstermekte, cerrahi yöntemler ise bütünüyle göz kapağının bütün katmanlarının kalıcı bir şekilde değiştirilmesini sağlamaktadır.

Üst göz kapağı estetik operasyonu sonrası aynı gün evinize gidebilir ve ağızdan içeceğiniz ağrı kesici haplarla konforlu bir yara bakım sürece geçirebilirsiniz. Yaklaşık 1 hafta sonra pansuman değişimi ve estetik dikişlerin alınması için kontrole gelmeniz, bu süreçte de kremlerle pansuman yapmanız istenir. Üst göz kapağı ameliyatında gözümüz açıkken görünebilecek bir ameliyat izi olmaz, fakat gözkapağınız kapalıyken dikkat edildiğinde anlaşılabilecek çizgi şeklinde bir iz olması muhtemeldir.

Alt göz kapağı problemlerinde sadece göz kapağına müdahale yapılmışsa – ki çoğu zaman orta yüz kaslarına da müdahale etmemiz gerekmekte- lokal anestezi yeterli olurken; orta yüz müdahalesi yapılırsa genel anestezi daha konforlu bir süreç geçirmemizi sağlar. Dolayısıyla alt göz kapağı operasyonlarında hastanın 1 gece hastanede kalması tercihimizdir. Daha sonrasında ize yine pansuman değişimi için hastanın 1 hafta sonra kontrole gelmesi ve bu süreçte kremlerle bakım yapması istenir.

7 gün sonra yapılan kontrollerden sonra hasta, şehir/ülke dışına çıkabilir ve uzun seyahatler yapmasında sakınca olmaz.

Randevu Almak İster Misiniz?
WhatsApp - Soner Tezcan
Randevu Talep Et