Hizmetlerimiz

Dudak Dolgusu

Dudak, fonksiyonel olarak vazgeçilmez bir yapıya sahip olmakla birlikte, estetik anlamda kadında yüzün en önemli parçalarından biridir. Dudağın dolgun ve yüze uyumlu boyutlarda olmasıyla, kadının çekiciliğinin ve yüzündeki diğer güzelliklerin ortaya çıkması mümkün olmaktadır. Yıllar boyunca maruz kalınan stres, sigara içimi, yaş veya genetik faktörler dudaklarda incelme, kırışıklık veya solgun bir görünüm gibi problemlerin ortaya çıkmasında önemli etkenler olarak sayılabilir.

Dudak dolguları, 1970 li yıllardan günümüze kadar değişik şekillerde üretilerek uygulanmaya çalışılmış ve değişik yapılarda hyaluronik asitin enjekte edilebilir forma sokulmasıyla, dudak dolgusunun daha sorunsuz ve pratik bir şekilde uygulanması mümkün olabilmiştir. Dolayısıyla ortalama 10 ay gibi bir kalıcılık süresi belirtmek yanlış olmasa da hastaların dudak dolgusu öncesinde doktorundan marka, kalıcılık gibi konularda bilgi almaları önerilir. Uzun süreli kalıcılık sağlayan sentetik yapıdaki dudak dolgularının reaksiyon yaratarak hastaya zarar verme riski yüksek olduğu için kullanımı kısıtlıdır. Özellikle ehil olmayan ellerde dudak dolgusu uygulamalarının geri dönüşünün trajik olabileceğinin unutulmaması gerekir.

Dudak dolgusu uygulanırken, içine ağrı kesici ilaçların eklenmiş olmasıyla, ofis şartlarında lokal anestezik krem kullanılması hastanın konforunu sağlamak için çoğu zaman yeterli olmaktadır. Ağrı eşiği düşük hastalarda ise dudak dolgusu öncesinde sinir bloğu ile dudağın tamamen uyuşturulması mümkündür. Dudakların dolgunluğunun yanısıra aynı zamanda dudağın belli alt ünitelerinin öne çıkarılması, sınırlarının belirginleştirilmesi ve dudak derisinde bulunan kırışıklıkların giderilmesi gibi ayrıntılar, dudak dolgusu işleminin etkisini artıracak önemli faktörlerdir. Bütün bu problemlerinin giderilmesiyle yüzünüze uygun, alt-üst dudak oranının sağlandığı, daha dolgun ve daha diri bir dudağa sahip olmak hem kadına özgüven hem de tazelik aşılayan önemli bir estetik uygulamadır.

Randevu Almak İster Misiniz?
WhatsApp - Soner Tezcan
Randevu Talep Et