Hizmetlerimiz

Dolgu

Her canlıda olduğu gibi, diri ve dolgun görünüm, gençliğin ve tazeliğin en önemli görsel kanıtıdır. İnsanda da en başta yüzümüz olmak üzere görünür olan bütün bölgelerde gerekli alanların doldurulmasıyla daha dinç ve estetik bir görünüm elde etmek mümkün olabilir. Bu amaçla 1970 li yıllardan beri hayvan kaynaklı üretilen değişik dolgu maddeleri kullanılmıştır. Yıllarca yapılan uygulamaların sonucunda, en ideal sonuçlar hyaluronik asit içerikli dolgularla alınmış ve hyaluronik asitin hayvandan elde edilerek enjekte edilebilir bir kıvamda insan vücuduna verilmesi, bugün en sık kullanılan ve tercih edilen dolgu yöntemi haline gelmiştir.

Vücudumuzun her alanı için farklı moleküler yapıda hyaluronik asit çeşitleri üretilmiş olup, hepsinin kalıcılığı ve yarattığı dolgunluk değişkenlik göstermektedir. Dolayısıyla ortalama 10 ay gibi bir kalıcılık süresi belirtmek yanlış olmasa da hastaların dolgu uygulaması öncesinde doktorundan marka, kalıcılık gibi konularda bilgi almaları önerilir. Uzun süreli kalıcılık sağlayan sentetik yapıdaki dolgu maddelerinin reaksiyon yaratarak hastaya zarar verme riski yüksek olduğu için kullanımı kısıtlıdır. Özellikle ehil olmayan ellerde bu uygulamaların geri dönüşünün trajik olabileceğinin unutulmaması gerekir.

Yüzde özellikle derin kırışıklıklar, elmacık kemiğindeki volüm kaybı, ince dudaklar, göz altında oluşan koyuluk ve çökmeler gibi problemler dolgu enjeksiyonlarıyla giderilebilir. Vücudun değişik alanlarında (meme, popo, bacak vs.) kullanılan dolgular ise mevcut dokunun büyütülmesi ve kontur değişikliklerinde tercih edilmektedir ve bu uygulamalar ameliyathane ortamında daha konforlu uygulanabilir yüksek hacimli dolgu işlemleridir.

Yüze yapılan dolgu uygulamaları, özellikle son zamanlarda içine ağrı kesici ilaçların eklenmiş olmasıyla, ofis şartlarında lokal anestezik krem sonrasında kolaylıkla uygulanabilir. Dolgunluk ve şekil etkisini hastanın uygulamadan hemen sonra görmesi, bu uygulamanın en önemli avantajlarından olsa da, ilk 1 hafta içerisinde hyaluronik asitin dokuyla adaptasyonu sonucu değişiklikler görülebilir. Dolayısıyla 1 hafta sonra yapılacak kontrolde çok küçük dokunuşlarla son şekil verilmiş olacaktır.

Randevu Almak İster Misiniz?
WhatsApp - Soner Tezcan
Randevu Talep Et