Hizmetlerimiz

Burun Dolgusu

Burun dolgusu, özellikle ameliyat konusunda kaygı duyan ve geçici de olsa burnundaki ufak estetik problemlerin giderilmesini isteyen hastalarda tercih edilebilir bir yöntemdir. Burun estetiği operasyonlarının son dönemde daha kolay atlatılabilir bir süreci olması, estetik görünüme kavuşması için burnun çoğu zaman küçültülme gerekliliği, burun dolgusu işlemlerinin kısıtlılıkları arasında sayılabilir. Bu nedenle hasta seçiminin doğru yapılması ve hastanın burun dolgusu konusunda iyi bilgilendirilmesi işlemin sonucunun daha tatmin edici olmasında en önemli etkenlerdir.

Burun için kullanılan dolgu maddeleri hyaluronik asit kaynaklı vücudumuzda kendiliğinden eriyebilen ve dolayısıyla da ortalama 1 sene boyunca buruna verilen şeklin korunabildiği maddelerdir. Lokal anestezik krem eşliğinde yapılabilen burun dolgusu işlemleri, sıklıkla yan profilden burnun görünümünü düzeltmek için kullanılmaktadır. Fakat her açıdan daha orantılı bir burun elde etmek özellikle burun estetiğine ve anatomisine hakim doktorlar tarafından yaklaşık 15 dakika süren dolgu uygulamasıyla mümkün olabilmektedir.

Doğuştan varolan şekil bozukluklarının düzeltilmesi gibi ameliyat sonrası ortaya çıkan küçük problemlerin giderilmesinde de burun dolguları kullanılabilir. Fakat ameliyatın üzerinden en az 1 sene geçmiş olması burun dolgusu nedeniyle oluşabilecek komplikasyonların önüne geçilmesi ve minimuma indirilmesi açısından önem taşımaktadır.

Randevu Almak İster Misiniz?
WhatsApp - Soner Tezcan
Randevu Talep Et