Hizmetlerimiz

Botox

Botulinum toksin A maddesi, laboratuar ortamında C. Botulinum bakterisinden üretilerek elde edilen ve vücutta çalışmasını istemediğimiz kasların veya ter bezlerinin geçici olarak çalışmasına engel olan bir ilaçtır. Kozmetik olarak özellikle yüz bölgesinde kasların çalışmasıyla oluşabilecek kırışıklıkların oluşmasının engellenmesinde ve yeni oluşmaya başlamış kırışıklıkların giderilmesinde kullanılır. Ayrıca özellikle koltukaltı, el ve ayak gibi bölgelerde oluşan fazla terlemelerin de tedavisinde kullanılması sosyal aktif kişilerde rahatlık ve hijyen sağlaması açısından son derece faydalıdır.

Botox uygulaması, ofis şartlarında ve çoğu zaman herhangi bir ağrı kesici ilaç kullanımı olmaksızın yapılabilen, toplam 5-10 dakikanızı alabilecek bir uygulamadır. Uygulanan bölgede yaklaşık 30 dk içinde belirginliğini yitirecek sivrisinek sokması şeklinde küçük kabarıklıklar oluşur. Dolayısıyla öğle yemeği molasında bile uygulanması hasta için herhangi bir kozmetik kaygı teşkil etmez.

Uygulama sonrası süreçte ilaç etkinliğini birkaç gün içinde göstermeye başlar ve yaklaşık 7-10 gün sonra son etkin halini almış olur. Hastaya oluşturulacak kontrol randevusunda gerekirse ufak dokunuşlar eklenebilir ve hastanın uygulaması tamamlanmış olur. İlk kez uygulama yapılan hastalarda ilacın etkinlik süresi yaklaşık 4 ay kadarken, tekrarlayan uygulamalarda bu süre kişiye bağlı olmak kaydıyla 8 aya kadar uzayabilir. Eğer uygulama tekrar edilmezse herhangi bir sorun oluşturmaz, fakat yaşlanma süreci ve kırışıklıklar kendi doğal sürecine bırakılmış olacaktır.

Randevu Almak İster Misiniz?
WhatsApp - Soner Tezcan
Randevu Talep Et