Hizmetlerimiz

Bacak Estetiği

Özellikle kadınlarda etek giydiğinde veya dar bir pantolonla rahatsızlık duyulabilen bir görüntü oluşması bu ameliyat için en çok geliş nedeni olmasına karşın erkeklerde de var olan bazı deformiteler bacak estetiği gerekliliği doğurabilir. Vücudumuzun her yerinde olduğu gibi bacak şekillendirme işleminde de ilk önce ayrıntılı bir muayene yapılarak şekil bozukluğunun temelindeki problem ortaya konmalıdır. Bacak bölgesinde görülen sorunlar kemik, kas veya yumuşak dokulara bağlı ortaya çıkabilirler. Problemin kaynağı ortaya konduktan sonra hasta ameliyat konusunda ayrıntılı olarak bilgilendirilir ve uygulanacak teknik hastaya izah edilir.

Estetik cerrahide bacak bölgesi için uygulanabilecek bir dizi yöntem olmasına karşın temel olarak elimizdeki en önemli silahlar liposuction, yağ enjeksiyonu, dolgu enjeksiyonu ve silikon protez uygulamalarıdır. Bacak ölçümleri, hastanın yağ oranı ve istekleri dikkate alınarak ameliyat planı yapılır ve en uygun yönteme karar verilir.

Yapılacak uygulamalar sedasyon ve/veya genel anestezi altında konforlu şekilde tamamlanabilmektedir.

Dolgu uygulaması hafif uyku hali (sedasyon) anestezisiyle rahatlıkla uygulanabilir ve hasta aynı gün içinde evine taburcu edilebilir. Dolgu maddeleri vücudumuzda var olan hyaluronik asitin laboratuar ortamında elde edilmiş halidir. Bu maddeler vücudumuzda kalıcı olmadığından ortalama 3 sene sonrasında bacağınız eski halini geri alacaktır. Hastanın uygulama sonrasında kullanması gereken korseli çorabı 1 ay boyunca kullanması önerilir. Hasta şehir dışından veya ülke dışından gelmişse 2 gün sonra yapılacak kontrol sonrasında seyahat etmesi mümkündür.

Liposuction + Yağ enjeksiyonu bacak estetiği için en çok tercih edilen yöntemdir. Kalıcılığı kişiden kişiye değişmekle birlikte yağ enjeksiyonunda verilen yağın 1 sene içinde vücutta kalma oranı %10-30 arasındadır. Bu nedenle elde edilen görüntünün nihai olabilmesi için 6 ay arayla ortalama 3 seans işlem yapılması gerekebileceği unutulmamalıdır. Ameliyat sonrası uygulanan anestezinin derinliğine göre hastanın 1 gece hastanede kalması tercih edilebilir. Hastanın, ameliyat sonrası kullanması istenen korseli çorabı giydirilmiş olarak, ameliyat gecesi yürümesi mümkündür. İlk 1 hafta ödem ve hassasiyet olabilecek ve hasta 10 gün sonra spor yapmaya başlayabilecektir. Ameliyat sonrası 5. Gün yapılacak kontrol sonrasında hastanın uzun yol seyahati yapabilmesi mümkün olacaktır.

Hastanın yağ enjeksiyonuna uygun olmaması ve daha uzun süre etkinin görülmesi istendiği durumlarda şekillendirmek için silikon protezler kullanılabilir. Bu durumda, bacak arkasında yaklaşık 3 cm uzunluğunda estetik olarak dikilmiş bir ameliyat girişinin olacağı, hastaya ameliyat öncesinde izah edilir. Operasyon genel anestezi altında uygulanır ve yaklaşık 1-2 saat sürer. Hastanın ameliyat sonrasında kullanması gereken korseli çorabıyla aynı geceye yürümesi mümkün olacaktır. 3-4 gün sürebilecek ağrı ve hassasiyet ameliyat sonrasından beklediğimiz bir durumdur. 1. haftada yapılan kontrolünde yapması gerekenler izah edilir ve sonrasında hasta yurtdışına veya şehir dışına çıkabilir.

Randevu Almak İster Misiniz?
WhatsApp - Soner Tezcan
Randevu Talep Et