Hizmetlerimiz

Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemleri

Yüzümüz yaşımız ilerledikçe güneş ışınlarının, günlük streslerin ve diğer etkenlerin (sigara, içki, kötü beslenme) etkisiyle sarkar, kırışır, üzerinde çeşitli lekeler ve düzensizlikler oluşabilir. Bu değişikliklere erken dönemde ufak müdahaleler (yüz gençleştirme işlemleri) yapılarak hastaların daha genç görünmesi sağlanabilirken, belli bir aşamadan sonra yüz derisinde ve yüzde hacim sağlayan cilt altındaki kas ve yağ dokularındaki hacimsel kayıplar, yer değişiklikleri yüzümüzdeki yaşlı görünümün asıl sebebi olabilmektedir. Yerçekiminin etkisiyle sıklıkla aşağı yönlü olan bu değişimlere erken dönemde ameliyatsız yöntemlerle müdahil olmak hastanın daha dinç bir görünüme kavuşturulmasında önem taşımaktadır. Bu noktada kişinin yüzü dikkatli bir şekilde analiz edilerek, hastanın düzeltilmeye ihtiyacı olan problemleri ortaya konulmalıdır.

Yaşla birlikte cilt altı dokuda sadece hacimsel olarak azalma oluşan hastalara, dolgu uygulamalarıyla hem hacim kazandırmak hem de lifting etkisinden yararlanarak bölgesel anlamda yüze yukarı yönlü bir yer değiştirme sağlamak mümkün olabilmektedir. Dolgu uygulamaları içinde hyaluronik asit bulunduran enjeksiyonlarla yapılmaktadır ve ofis şartlarında hastaya sürülen lokal anestezi kremlerle hastanın yeteri derecede konforlu olması sağlanabilir. İşlem yaklaşık 10 dakika sürer ve işlemden hemen sonra hastanın problemi çözülmüş olur. Hastanın 10 gün sonra yapılacak kontrolünde gerekli olması durumunda son rutuşlar yapılarak işleme son verilir. Yapılan işlem sonrasında arzu edilen hacmin kalıcılık süresi yaklaşık 12-14 ay arasında değiştiğinden, hastanın ihtiyaç hissetmesiyle tekrar uygulanması gerekebilir.

Ciltaltı dokulardaki hacmin yeterli olduğu fakat özellikle aşağı yönde minimal değişimin olduğu hastalarda, hastanın deri ve derialtı dokularının arasında yapılacak ip askı uygulamalarıyla değişimin aksi yönünde deri ve kısmen derialtı doku olması gerektiği yere taşınabilmektedir. Bu işlem lokal anestezi uygulanılarak yaklaşık 25-30 dk sürer ve sonrasında hastanın hemen sonucu görmesi mümkündür. Hastanın yüzünde oluşabilecek ödemler yaklaşık 2-3 gün içinde tamamen son bulacaktır. İp askı yönteminde kullanılan malzemeler deri altında kendiliğinden eriyebildiğinden bu işlemin kalıcılığı yaklaşık 12-18 ay arasında olmaktadır. Ayrıca gerektiğinde aynı seansta dolgu işlemleriyle kombine edilebilir.

Ciltaltında hacim ve dolayısıyla yüzümüzün şeklini veren yağ ve kas dokularının aşağı yönde olan yer değiştirmeleri ise ameliyatsız olarak ultrasonik yüz germe cihazlarıyla dokuların sıkılaşması sağlanarak çözülebilmektedir. Bu işlemde ultrasonik ses dalgalarının cilt altındaki dokularda ısı enerjisi açığa çıkarması sonucu, dokunun sıkılaşarak eski bulunduğu bölgeye alınması sağlanmaktadır. Bu işlem tek seans şeklinde ve lokal anestezik herhangi bir ürün kullanımına gerek kalmadan konforlu bir şeklide uygulanabilir. İşlem yaklaşık 45 dakika sürer ve bu işlem sonunda beklenen sonucun yaklaşık %20 si alınabilmektedir. Seans sonrasında hastada şişlik veya morluk gibi bir sorun beklenmez ve hastalar günlük hayatına hemen dönebilir. Ciltaltı dokuların maruz kaldığı ısı sonrasında maksimum sıkılığına kavuşması ise 3 ay sonra oluşmaktadır. Bu nedenle 1. Ayda hastanın kontrolü yapılarak gerek görüldüğünde rütuş anlamında ek bir uygulama yapılabilir. İşlem sonrasında sıkılığına kavuşan dokular, bu sıkılığı yaklaşık 18 ay korumaktadır. Sonrasında 2. bir seans uygulanılmasında sakınca yoktur. Bu işlem esnasında dolgu veya ip askı gibi ciltaltına uygulanan işlemlerin kombine edilmesi uygun değildir.

Randevu Almak İster Misiniz?
WhatsApp - Soner Tezcan
Randevu Talep Et