fbpx
Skip to content Skip to footer

Yağ Enjeksiyonu

YAĞ ENJEKSİYONU

Yağ enjeksiyonu ya da başka bir deyimle lipoinjection, hacim kazandırmak istediğimiz alan için vücudun bir başka alanından alınan yağların özel işlemlerden ve uygulamalardan geçirilerek yine aynı kişide hacim kazandırmak, dolgunlaştırmak istediğimiz alana aktarılması işlemidir. Özellikle yüz bölgesi, burun dudak arası çizgileri, göz altları, çukur bölgeler, yanak, elmacık kemiği, çene ucu belirginleştirmede, penisde, bayan genital bölgelerinde, vulvada, göğüs büyütmede, popo belirginleştirmede, bacaklardaki eksiklik ve eğriliklerin düzeltilmesinde kullanılabilmektedir. Yüzün yağ oranının azaldığı, zayıf kişiler ve gerek derin gerek yüzeyel çizgilerde oldukça başarılı olmaktadır.

Yağ enjeksiyonunda kalıcılık, kullanılan cerrahi aletlere, kanüllere, yağın elde ediliş ve veriliş biçimine, yağların çeşitli işlemlerden geçirilerek aktarılmasına, yağın alındığı alana bağlı olarak değişmektedir. Aktarılan yağların yaklaşık %40 ı 6 ay sonra kalıcı olarak kalabilmektedir. Böyle bir durumu minimalize etmek için ihtiyaçdan biraz daha fazla yağ transferi gerekmektedir. Ancak çok aşırı miktarda yağ enjeksiyonu yapmak kalıcılığı ve yaşayan yağ oranını arttırmamaktadır. Bu yüzden bazı durumlarda tekrarı gerekebilir.

Vücudun her bölgesinde aynı başarı elde edilememektedir. Nispeten hareketsiz bölgelerde başarı şansı daha fazla olmaktadır, buna karşı dudak gibi tamamen hareketli ve mukoza ihtiva eden bir yerde ise kalıcılık oldukça az olmaktadır. Bir başka verilebilecek örnekde yanak bölgesinde yağ enjeksiyonu daha başarılı olurken, alt bacak gibi hareketli alanlarda daha az başarılı olabilmektedir.

İletişim

RANDEVU TALEBİ

Hizmetimizden faydalanmak için iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilir ya da dilerseniz randevu formunu kullanarak, randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Caddebostan Mahallesi Bağdat Caddesi No: 272 A Blok Daire:3 Kadıköy / İstanbul