Skip to content Skip to footer

Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme

YAĞ ENJEKSİYONU İLE MEME BÜYÜTME

Son yıllarda yapılan araştırmalar insan vücudunun en önemli erişkin kök hücre deposunun kendi yağ dokusu olduğunu, karın bölgesindeki yağların kemik iliğine oranla çok daha fazla kök hücresi içerdiğini kanıtlamıştır.

Meme büyütmede halen dünyada en sık tercih edilden yöntem silikon protezlerdir. Ancak yabancı madde taşımak istemeyen, komplikasyonundan korkan, ameliyattan korkan, doğal yöntem arayışındaki hastalar silikon protez ameliyatını tercih etmemektedir. Bu tip hastalara uygulanabilecek son yöntem kök hücreden zengin yağ ile meme büyütmedir. Bu ameliyatın en önemli özelliklerinden birisi de iz kalmamasıdır. Yine hasta talep ederse ameliyatsız göğüs büyütme de yapılabilir.

Yağ enjeksiyonu ile göğüs büyütme yöntemine vücudunda yağ dokusu fazlalığı olan hastalar en uygun adaylardır. Bedeninde yağ hücreleri alınacak verici bölgelerin çokluğu, uygulanacak olan işlemi kolaylaştırır aynı zamanda kişinin zayıflamasına yardımcı olur. Dolayısıyla hastaya aynı zamanda liposuction da yapılmış olur. Yağ hücresi alınması, klasik  liposuction yöntemine benzese de, düşük vakumla ve çok daha ince kanüller ile yapılması farklı bir yöntem gerektirir.

Yağlar normal liposuction tekniğinden farklı olacak şekilde daha yavaş elde edilir. Sonrasında elde edilen yağlar santirfuj edilerek işe yaramayan kısımları uzaklaştırılır. Kök hücreden zengin yağ dokusu transfere hazır hale getirilir ve meme dokusu altına transfer edilir. Kök hücre yönünden oldukça zengin olan yağ hücreleri, enjekte edildikleri bölgede onarım yapma ve hasarlı kısımlardaki dokunun yeniden eski halini almasına yardımcı olmaktadır.

İletişim

RANDEVU TALEBİ

Hizmetimizden faydalanmak için iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilir ya da dilerseniz randevu formunu kullanarak, randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Caddebostan Mahallesi Bağdat Caddesi No: 272 A Blok Daire:3 Kadıköy / İstanbul

    Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme - Op. Dr. Soner Tezcan