Skip to content Skip to footer

Sakal Ve Bıyık Ekimi

SAKAL VE BIYIK EKİMİ OPERASYONU 2022

Sakal ve Bıyık Ekimi Nedir?

Sağlık sektörü kozmetik tedavi süreçlerine her geçen gün bir yenisini eklerken bu alanda en popüler uygulamalardan biri olmayı başaran sakal ve bıyık ekimi nedir sorusunu sizin için cevaplıyoruz. Sakal ve bıyık ekimi, özellikle son yıllarda oldukça sık gerçekleştiren bir kozmetik tedavidir. Sak ve bıyık ekimi, kayıp sakalların yeniden doldurulması, sakalların kişiye özel şekle getirilmesi ve sakalların gürleştirilmesi ihtiyacı duran kişilere uygulanan bir ekim operasyonudur.  Sakal ve bıyık ekimi, boyundan veya sakalın belirli bölgelerinden alınan kıl köklerinin istenilen bölgeye yerleştirilmesi yapılan bir tedavidir. Uzman doktor ve ekibi ile gerçekleştirilmesi oldukça önemlidir.

Sakal, Bıyık Ekimi Nasıl Yapılır?

Sakal ve bıyık ekimi tek seansta yapılır ve lokal anestezi almak gereklidir. Lokal anestezi ile uyuşturulan bölüme, ense ve belirli saç bölgelerinden alının saç kökleri kanal açılarak yerleştirilir. Kanal açılarak saç köklerinin yerleştirilmesi neredeyse gözle zor görülebilen ince iğneler sayesinde gerçekleştirilir. Lokal anestezi nedeniyle oldukça ağrısız bir işlemdir. 4-5 saat süren sakal ve bıyık ekimi sonrası hastada kızarıklık ve kabuklaşma normaldir. Sakal ve bıyık ekimi 8 aylık bir süreçtir ve sabırlı olmak gerekir.

Sakal ve Bıyık Ekiminde Hangi Teknik Kullanılır?

Sakal ve bıyık ekiminde hangi teknik kullanır sorunun cevabı aslında saç ekimlerinden de tanıdık olduğumuz FUE tekniğidir. FUE tekniği sayesinde issiz bir ekim operasyonu gerçekleştirilir ve iyileşmesi de oldukça hızlıdır. FUE tekniği ağrılı bir işlem olmamakla birlikte en sık tercih edilen yöntemlerden birisidir.

Sakal ve bıyık ekimi ne zaman sonuç verir? 

Sakal ve bıyık ekimi sonuç vermesi için 6 aya kadar sabırla beklemek gerekir. Sakal ve bıyık ekiminde belirli aşamaların doğru bir şekilde tamamlanması ve hastanın sabırlı olması gerekmektedir. Ekim sonrası bölgenin kabuklaşması ve kızarıkların giderilmesi beklenmelidir. Kabukların doğal olarak kendi halinde dökülmesi sonrası iyileşme süreci başlar ve doktor kontrolünde süreç takip edilir. Şok dökülme yaşanabilir ve bu hasta için oldukça normal bir durumdur. Sakal ve bıyık ekiminde 4. aydan sonra sakal ve bıyıklar uzamaya başlar ve 6. ayda hasta istediği görünüme hemen hemen kavuşmuş olur. 

Köse olan erkeklere sakal ve bıyık ekimi uygulanabilir mi? 

Köse olan erkeklere sakal ve bıyık ekimi uygulanabilir mi sorusu birçok erkek hastanın kafasını kurcalamaktadır. Sakal ve bıyık ekimi köse olan ve hiç sakalı çıkmamış erkeklere de uygulanabilir ve başarılı bir sonuç verir. Ayrıca köse olan hastanın esmer veya sarışın olması da ekim işlemi için önemli değildir. Uzman doktor sakal ve bıyık ekimi öncesi sakal ve bıyıkları farklı renklerde olan hastaları gözlemler ve bu analize göre ekim işlemine başlar. Uzman doktor bu analizi hastaya önceden belirtir ve hastayı bu konuda bilgilendirir.

Sakal ve Bıyık ekimi operasyonunda bilinmesi gereken konular 

Sakal ve bıyık kaybında genetik olarak yaşanan kayıplar ya da bir travma sonucu oluşmuş yanık ve yara izlerinde sakal ve bıyık ekimi, hastanın gönül rahatlığı ile tercih edebileceği bir işlem olarak adlandırılabilir. Sakal ve bıyıklarda oluşan tüm kayıplar sakal ve bıyık ekimi ile kolaylıkla örtülebilir veya orada tekrardan bir kıl oluşumu sağlanabilir. Üstün teknoloji ile artık kozmetik tedavinin başarılı sonuçlar verdiği bu dönemde, yirmili yaşlardan itibaren operasyon gerçekleştirilebilir. Hastanın fizyolojik gelişimini tamamlanması ile uzman doktor ve ekibi sayesinde yeni bir görünüme sahip olabilir.

İletişim

RANDEVU TALEBİ

Hizmetimizden faydalanmak için iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilir ya da dilerseniz randevu formunu kullanarak, randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Caddebostan Mahallesi Bağdat Caddesi No: 272 A Blok Daire:3 Kadıköy / İstanbul

    Sakal Ve Bıyık Ekimi - Op. Dr. Soner Tezcan