fbpx
Skip to content Skip to footer

Safir Fue Saç Ekimi

SAFİR FUE SAÇ EKİM TEKNİĞİ NASIL YAPILIR? KİMLERE UYGULANIR?

Safir FUE saç ekimi nedir?

Safir FUE saç ekimi nedir sorusuna cevap arayan saç dökülmesi yaşayan hastalar saç ekimi için birçok farklı teknik hakkında bilgi sahibi olmak istemektedir. Safir FUE saç ekimi, saç ekimi teknikleri arasında popüler olan FUE tekniğinin farklı bir biçimidir. Safir FUE saç ekiminde kıl köklerinin yerleştirilmesi için açılacak olan kanallar, sentetik safirden üretilmiş uçlarla gerçekleştirilir.  Saç dökülmesi veya kelleşme problemleri yaşayan fizyolojik gelişimini tamamlamış her bireyin başvurabileceği bir teknik olan Safir FUE saç ekimi, saçların doğal ve gür görünümüne tekrar kavuşturmak için yapılır. Sentetik safirden üretilen uçlar ile açılan kanalların özelliği ise daha estetik ve sağlıklı sonuçlar alınması olarak belirtilebilir.

Safir FUE saç ekimi nasıl yapılır?

Safir FUE saç ekimi nasıl yapılır sizin için kısaca anlatılması gerekilirse; saç ekimi için ense bölümünden alınan ve özel solüsyonlarda saklanan kıl köklerinin saç ekimi yapılması istenilen bölgeye ekilmesidir. Ekim yapılacak bölgede kıl köklerinin yerleştirilmesi için kanal denilen deliklerin açılması gerekmektedir. Bu kanallar Safir FUE tekniğinde sentetik safirden üretilmiş uçlar ile açılır. Bu yöntem ile açılması saç ekiminde saçların daha estetik görünüm kazanmasına ve daha kalıcı olmasına olanak sağlar. Ayrıca Safir FUE saç ekiminde daha az doku tahribatı yaşanır.

Safir FUE yöntemi kimlere uygulanabilir? 

Safir FUE yöntemi kimlere uygulanabilir konusunun en önemli şartı hastanın 18 yaşından büyük ayrıca fizyolojik olarak gelişimini tamamlamış olmasıdır. Bu tekniği saç dökülmesi yaşayan veya saç görünümündeki seyrekleşmeden rahatsız olan kişiler için yapılır ve hastaya sağlıklı bir saç görünümü kazandırılır. Hastanın  Safir FUE tekniğine uygunluğunun bulunması için uzman doktor kontrolünden geçmeli ve ek bir cilt hastalığı olup olmadığı mutlaka araştırılmalıdır.

Safir FUE Saç ekiminin avantajları

Safir FUE tekniğinin önemli avatanjı safir uçlarla kanal açılmasından dolayı cildin daha az yıpranmasıdır. Daha az yıpranan cildin kendini yenilemesi de oldukça kısa olması nedeniyle tedavi iyileşme süreci hızlanır. Safir uç kullanılarak yapılan Safir FUE tekniği daha az acı hissedilmesine neden olur. Kanama da oldukça düşük olur. Safir FUE tekniğinde malzemelerde oldukça avantaj sağlamaktadır. Çünkü her bir hasta için ayrı set açılır ve bu nedenle sterillik korunur. Safir FUE tekniği diğer tekniklere göre daha doğal bir saç görünümü yaratır.

Safir FUE saç ekim operasyonu kaç seansta tamamlanır? 

Safir FUR saç ekim operasyonu tek bir seansta tamamlanır. Fakat oluşabilecek farklı durumlarda seans sayısı artabilir. Bu durum hastanın saç dökülme oranına veya diğer durumlarına göre değişkenlik gösterebilir.  Bu konuyla ilgili son yorumu uzman doktor yapmalı ve hasta sabırlı olmalıdır. 

Safir FUE saç ekimi sonrası dikkat edilmesi gerekenler

Safir FUE saç ekimi yapan hastalar için saç ekimi sonrası da dikkat etmesi gereken birçok nokta bulunmaktadır. Öncelikle saç ekimi sonrası kabuklaşmaya başlayan bölgeye müdahale edilmemeli ve kabuğun kendiliğinden düşmesi sağlanmalıdır. Saç ekimi sonrası hasta ilk 3 gün kendine dikkat etmeli ve saçına su değdirmemelidir. Uzman doktorun talimatlarına uymaya dikkat etmesi gereken hasta, doktorun belirtildiği tarihlerde pansumanını yaptırmalıdır. Hasta saç ekiminde ilk 3 gün sonrası şapka takarak gezmesi tedavi sürecinin kısalmasını sağlayacaktır. Hasta ilk hafta enfeksiyon riskinin yüksek olduğunu bilmeli ve buna göre hareket etmelidir.

İletişim

RANDEVU TALEBİ

Hizmetimizden faydalanmak için iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilir ya da dilerseniz randevu formunu kullanarak, randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Caddebostan Mahallesi Bağdat Caddesi No: 272 A Blok Daire:3 Kadıköy / İstanbul