fbpx
Skip to content Skip to footer

Saç Tedavileri

SAÇ TEDAVİLERİ

SAÇ TEDAVİLERİ NELERDİR

Saç tedavileri birçok nedenden dolayı kişilere uygulanmaktadır. Saçlar aşırı stresi genetik nedenler, fazlam sigara kullanımı, vitamin eksikliği, kozmetik kazalar, yetersiz beslenme vb. Birçok neden ile kaybedilebilir. Kaybedilen bu saçlar için saç tedavileri uygulanabilmekte ve uzman doktorlar sayesinde saç yeniden eski görünümüne kavuşturulabilmektedir. Saçlarda dökülme her zaman tam olarak durulamayabilir fakat saç tedavileri sayesinde oldukça geriletilir. Birden fazla saç tedavi yöntemi ile hastaya müdahale etmek mümkündür. Saçların sağlıklı bir görünüme kavuşması için gerçekleştirilebilecek saç tedavi yöntemleri şunlardır:

  • Grow Factor
  • PRP (büyüme hormonlarının konsantre hali),
  • Growth factor + PRP saç tedavisi
  • Dermapen
  • Saç mezoterapisi
  • Saç lazeri

Saç tedavileri kimlere uygulanabilir? 

Saç tedavileri kimlere uygulanabilir soruna en doğru cevabı saç dökülmesi sorunun yaşayan hastalar olarak verilebilir. Saç dökülmesi normal dökülmenin üstündeyse ve bir uzman doktor tarafından teşhisi konulmuşsa, saç dökülmeleri uzun yıllardır devam ediyorsa kesinlikle saç tedavisine başvurulmalıdır. Erken tedavi saç tedavilerinden oldukça önemli olan bir husustur.

Grow Factor saç tedavisi

Grow Factor saç tedavisi aslında güç faktörü olarak bilir ve saçların güçlenmesine yardımcı olan bir tedavidir. Grow Factor tedavisinde saçlar beslenir ve vitamin, mineral ve aminoasit ile saçlar onarılır. BU işlemde saç diplerine küçük iğneler ile giriş sağlanır ve protein zengini serumlar ile saçlara büyüme etkisi verilir. 

PRP saç tedavisi

PRP saç tedavisi aslında saç dışında cilt, ortopedi ve birçok alan için uygulanır ve başarılı sonuçlar elde edilmiştir. Oldukça popüler bir tedavi yöntemi olan PRP saçlarda, hastanın kendi kanından elde ettiği trombositten elde edilmiş plazmalarla saç köklerine işlem yapılır. Bu tedavi saçların daha sağlıklı uzamasına ve saçların canlanmasına yardımcı olur.

Grow Factor + PRP saç tedavisi 

Grow factor + PRP saç tedavisi iki farklı tedavi yönteminin uzman doktorlar tarafından birleştirilerek uygulanmasıdır. Bu uygulama 10 seansta tamamlanır ve 15 günde bir seans gerçekleştirilir. Grow Factor + PRP saç tedavisi saçların iyileşme kazanmasına yardımcı olur ve onarım sağlar.

Dermapen saç tedavisi

Dermapen saç tedavisi saçlarda olduğu gibi ciltte de bir tedavi yöntemi olarak bilinir. Dermapen saç tedavisi, mikro iğneler ile saçlı deride mikro kanallar açar. Bu uygulama saçta kolajenin artmasına olanak sağlar. Mikro iğneler ile açılan kanallara vitaminler iletilir. Bu tedavide ağrı minimumdur.

Saç mezoterapisi

Saç mezoterapisi vitamin kokteyli olarak da geçer ve saç köklerine vitamin karışımları enjekte edilir. Kokteyl mezoterapi tabancası sayesinde saç köklerine iner ve vitaminleri saç köklerine iletir. Bu tedavi 4-10 seans arasında değişkenlik göstermektedir. Seansların süresi genellikle 20 dakikadır. Saç mezoterapisi sayesinde saç telleri güçlenir ve saç dökülmeleri geriler.

Saç lazeri tedavisi

Saç lazeri tedavisi, saç derisindeki kan dolaşımının artmasına yardımcı olur ve deri altına ısı gönderir. Isı ile uyardığı saç köklerinde saç dökülmeleri geriler ve saçı kirli havadan korur. 

İletişim

RANDEVU TALEBİ

Hizmetimizden faydalanmak için iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilir ya da dilerseniz randevu formunu kullanarak, randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Caddebostan Mahallesi Bağdat Caddesi No: 272 A Blok Daire:3 Kadıköy / İstanbul