fbpx
Skip to content Skip to footer

Saç Ekim Teknikleri

SAÇ EKİM TEKNİKLERİ NELERDİR  

Saç ekim teknikleri nelerdir? 

Kozmetik tedaviler arasında en popüler seçeneklerden biri olan saç ekim teknikleri, erkek kadın farketmeksizin her yaştan ve cinsiyetten insanın dikkatini çekmeye devam ediyor. Kellik veya saçlarda seyrekleşme durumu yaşayan herkesin başvurabildiği bir tedavi yöntemi olan saç ekiminin birçok farklı tekniği mevcuttur. Saç ekim tekniklerinin bazıları oldukça geçmişe dayanmakla beraber birkaç yeni tıbbi teknolojiler sayesinde ortaya çıkmış ve hızla popüler olmaya başlamıştır. Saç ekim teknikleri; Fue saç ekim tekniği, FUT saç ekim tekniği, Robotik saç ekim tekniği, DHI saç ekim tekniği, Hiperbarik saç ekim tekniği ve Manuel Punch saç ekim tekniği olmak üzere 6 tanedir. Hangi tekniğin hasta için uygun olacağına uzman doktor karar vermelidir.

Saç ekiminde FUE tekniği 

Saç ekiminde FUE tekniği en popüler saç ekim tekniği olarak bilinmektedir. Ense bölümünden alının saç köklerinin saç ekimi yapılacak bölgeye enjekte edilmesi için teker teker toplanılır. Bu toplanan saç kökleri, saç ekimi yapılacak olan bölgelerde açılan kanallara tek tek yerleştirilir. FUE tekniğinin işlem süresi bölgenin boyutuna göre farklılık gösterebilir. FUE tekniği sayesinde iyileşme süresi oldukça kısalır ve iz kalmadan operasyon tamamlanır.

Saç ekiminde FUT tekniği 

20 yıl öncesine kadar oldukça sık tercih edilen uygulamalardan biri olan Saç ekiminde FUT tekniği bölgede iz bırakması ve yeni teknolojilerin çıkması ile daha az kullanılmaya başlanmıştır. En eski saç ekim yöntemlerinden biri olan saç ekiminde FUT tekniği, deri tabakasının kesilerek bölgede bulunan saç köklerinin alınmasıyla gerçekleştirilir. Alınan saç kökleri ekim yapılması istenilen bölgeye yerleştirilir. İşlem süresi oldukça kısa olan saç ekiminde FUT tekniğinin iyileşme süresi ise uzundur.

Saç ekiminde Manuel Punch tekniği 

Manuel Punch saç ekimi, aslında FUE tekniğinin bir alt yöntemi olarak bilinmektedir. Saç ekiminde Manuel Punc tekniği saç köklerinin bölgesinde açılan küçük deliklerde bulunan saç köklerinin toplanması ile uygulanır. Adının Punc adı verilen bir makineden alan bu saç ekimi tekniği FUE saç ekimi tekniğinin ilk yıllarında kullanılmıştır. 

Saç ekiminde DHI tekniği 

Saç ekiminde DHI tekniği FUE tekniğinden sonra en çok tercih edilen ikinci yöntem olarak bilinmektedir. DHI saç tekimi tekniğinde choi implanter ile donör bölgeden alınan saç kıl kökleri saç ekimi yapılacak bölgeye aktarılır. FUE yönteminden ayrılan özelliği DHI saç ekim tekniğinde kıl köklerinin dışarda bekle süresinin kısa olmasıdır. Ayrıca DHI saç ekimi tekniğinde hastanın tıraş edilmesine gerek kalmaz.

Saç ekiminde Robotik tekniği 

Saç ekiminde Robotik tekniği, oldukça yeni bir yöntemdir ve üstün teknoloji ile var olmuştur. Bu yeni teknikte saç kökü toplama işlemi ve saç ekme işlemi bilgisayarlar tarafından uygulanan bir yazılım sayesinde yapılmaktadır. FUE tekniğinden sonra en sık tercih edilen teknik olan Robotik saç ekimi, FUE tekniği ile aynı kurallarda çalışmakta ve hemen hemen aynı işlemleri yapmaktadır. FUE tekniğinden ayıran özelliği ise Robotik tekniğinin insan gücü ile değil bilgisayarlar ile yapılması, yani daha teknolojik olmasıdır.

Saç ekiminde Hiperbarik tekniği 

Saç ekiminde Hiperbarik tekniği çok bilinmese de bazen uzman doktorlar tarafından hızlı iyileşme süreci nedeniyle ile tercih edilebilmektedir. Genellikle iyileşme sürecinin hızlanması için uygulanan Hiperbarik tekniği, oksijen nedeniyle yarayı daha çabuk iyileştirir. Saç ekimi operasyonu sonrası oluşan yaralar ve açılan kanalların kapanması için bu yönteme başvurulabilir. Saç ekiminde Hiperbarik tekniği saç ekimi operasyonu sonrası kullanılmaktadır.

İletişim

RANDEVU TALEBİ

Hizmetimizden faydalanmak için iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilir ya da dilerseniz randevu formunu kullanarak, randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Caddebostan Mahallesi Bağdat Caddesi No: 272 A Blok Daire:3 Kadıköy / İstanbul