fbpx
Skip to content Skip to footer

Rinoplasti

RİNOPLASTİ

Estetik burun ameliyatı; günümüzde en sık yapılan ameliyatların başında gelmektedir. Ülkemizin ırk, genetik özelliklerinden dolayı genelde kemerli ve geniş burunlara sahip olan bir hasta portföyümüz bulunmaktadır. Bu yüzden biz estetik cerrahların en fazla ilgilendiği ameliyatların başında burun estetiği ameliyatı gelmektedir.

Burun estetiği; burnun sadece boyutlarını küçültmek ya da büyütmek amacıyla değil, burun uç kısmını yeniden şekillendirmek, burun üst kısmında bulunan kemer(hump) uzaklaştırmak, üst dudak ile burun arasındaki ilişkiyi ve açılanmayı ve/veya burun ile alın arasındaki açıyı düzeltmek amacıyla yapılmaktadır. Bazı vakalarda hastaların burun görünümünü düzeltmek amacıyla doku, kıkırdak ilave etmek gerekebilir. Bu değişikliklerin biri veya hepsi tek ameliyatla gerçekleştirilir. Genelde burunu bir bütün olarak değerlendirdiğimiz için bütün unsurlara ufak da olsa dokunuşlar yapmak gerekmektedir. 

Burun ameliyatı (rinoplasti); burnun dış görünümünün yani estetiğinin düzeltilmesi, nazorespratuar yapının nefes alıp verme fonksiyonlarının düzeltilmesi yanında hastanın psikolojik beklentisinin, ruhi durumunun düzeltilmesinide amaçlar.

İletişim

RANDEVU TALEBİ

Hizmetimizden faydalanmak için iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilir ya da dilerseniz randevu formunu kullanarak, randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Caddebostan Mahallesi Bağdat Caddesi No: 272 A Blok Daire:3 Kadıköy / İstanbul