fbpx
Skip to content Skip to footer

Pektoral İmplant / Göğüs Kası Ameliyatı

Pektoral İmplant

Günümüzde erkekler de kadınlar kadar estetik görünüme önem vermekte ve bunun için sosyal yaşantılarını, giyimlerini, beslenme ve spor alışkanlıklarını yaşantılarını sıkı bir şekilde değiştirmekte, gerekirse estetik ameliyat olmayı tercih etmektedirler. Göğüs kası erkekte vücuda şeklini veren, çıplak halde vücudun güzel gözükmesini sağlayan bir kastır. Pektoral kas adı verilen bu kas, bazen spor yardımıyla yeterli büyüklüğe erişememekte, bunun sonucunda da kişiye moral motivasyon yönünden sıkıntı vermektedir. İşte bu amaçla pektoral implant adı verilen silikon kas ameliyatı, göğüs kası ameliyatı yapılmaktadır.

Pektoral İmplant Ameliyatı Kimler İçin Uygundur

Göğüs kası ameliyatı olmak isteyen erkekler, çoğu zaman sporla, body ile uğraşan ama bir türlü istenilen seviyeye gelememiş kişilerdir. Bazen hiç sporla uğraşmak istemeden, çabuk bir şekilde göğüs kasına sahip olmak isteyen hastalar da pektoral implant ameliyatı olabilirler.

Yine jinekomasti dediğimiz, erkekte kadın tipi meme dokusuna sahip olan hastalar hem liposuction yaptırarak jinekomastiden kurtulabilir, aynı anda da göğüs kası ameliyatı da olabilirler.

Bazen Poland sendromu dediğimiz doğumsal olarak pektoral kasın yokluğunda ya da az gelişmesi durumunda da pektoral implant ameliyatı yapılabilmektedir.

Bazı travmatik durumlarda geçirilen kaza, ameliyat, darbeye bağlı göğüs kasının az geliştiği durumlarda yapılabilmektedir.

Pektoral İmplant Nedir?

Pektoral implant, erkek göğüs kasını büyütmek için kullanılan silikon bir materyaldir. Bayan göğüslerini büyütmede kullanılan silikondan farklıdır, pektoral silikonlar serttir ve bu bölge için özel hazırlanmış silikonlardır. Bu silikonlar patlamaz, bozulmaz, ömür boyu vücutta kalabilir.

Bu implant ameliyatı sonucunda bayan göğüs büyütme ameliyatları sonucunda olabilen kapsul kontraksiyonu oluşmaz.

İletişim

RANDEVU TALEBİ

Hizmetimizden faydalanmak için iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilir ya da dilerseniz randevu formunu kullanarak, randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Caddebostan Mahallesi Bağdat Caddesi No: 272 A Blok Daire:3 Kadıköy / İstanbul