fbpx
Skip to content Skip to footer

Meme Başı İnversiyonu

MEME BAŞI İNVERSİYONU

Bayanlarda göğüs ucunu ilgilendiren problemlerden bir tanesi göğüs ucunun içeriye doğru çökük olmasıdır. Bu durum kadında; estetik, fonksiyonel ve psikolojik olarak büyük bir sorun oluşturabilmektedir. Hasta meme görünümünden hoşnutsuz olabilir, bu kendisinde psikolojik güvensizliğe yol açabilmektedir vede süt verme sırasında batık göğüs ucu yüzünden bebeğini emzirememe durumu ortaya çıkabilmektedir.

Meme başı inversiyonu doğuştan(konjenital) olabileceği gibi, sonradan meme başı ve çevresinden geçirilen ameliyatlara ve memede meydana gelen enfeksiyonlara bağlı olabilmektedir. Bunun sonucunda fibröz bantlar meme ucunu geriye doğru çekecek ve çökük meme başı oluşacaktır.

Meme başı batığının tedavisi lokal anestezi altında yapılabilen 30-45 dakikalık bir operasyonla çökük meme uçları düzeltilebilmektedir. Ameliyatda areola içinden bir kesi yapılarak meme ucunu çeken bantlar serbestleştirilir ve göğüs ucunun alt kısmına meme dokusundan flepler getirilerek meme başı altına destek doku oluşturulur. Yaklaşık 1 haftada iyileşme meydana gelir. Areola dokusu çok iyi iyileştiği için belirgin bir iz kalmamaktadır.

İletişim

RANDEVU TALEBİ

Hizmetimizden faydalanmak için iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilir ya da dilerseniz randevu formunu kullanarak, randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Caddebostan Mahallesi Bağdat Caddesi No: 272 A Blok Daire:3 Kadıköy / İstanbul