fbpx
Skip to content Skip to footer

Liposuction

LİPOSUCTİON

Liposuction (vakumla yağ alma=Liposakşın) bölgesel olarak birikmiş fazla yağların vakum ile alınması ameliyatıdır. Vücudun yağ olan herhangi bir alanında yağ fazlalığını azaltmada gidermede kullanılmaktadır. Bölgesel olarak incelmede mükemmel bir yöntem, belkide bilinen en iyi uygulamadır fakat etkili bir kilo verme yöntemi değildir. Zaten yağ alma ameliyatı kilo verme amacıyla kullanılmamalıdır.

Lıposuction Yağ Aldırma Ameliyatı Nedir?

Liposuction yağ aldırma ameliyatı nedir sorunun cevabını kısaca özetlememiz gerekirse, Vücudun çeşitli yerlerindeki fazla yağı aldırma işlemi diyebiliriz. Bacaktan yağ aldırma işleminden karın bölgesi yağ aldırma ve yüz yağ aldırma işlemine kadar birçok farklı bölge için uygulanabilen Liposuction yağ aldırma ameliyatı kadınlar arasında oldukça popüler estetik işlemlerden biridir. İstenmeyen ve bir türlü yakılamayan yağ bölgelerini aldırmak için ideal bir işlem olan Liposuction yağ aldırma ameliyatı sayesinde vücuttaki farklı bölgelere estetik bir görünüm kazandırılabilir.

Vaser Liposuction Nedir?

Vaser Liposuction, Liposuction işleminin modernleşmiş hali olarak bilinmektedir. Base liposuction istenmeyen yağ bölgelerinin alınması için klasik Liposuction’un aksine daha detaylı bir tedavi içerir. İyileşme süreci oldukça hızlı olan Vaser Liposuction, yağların ses dalgaları ile eritilmesi olarak tanımlanabilir. Vaser Liposuction tedavisinde ısı veya radyasyon kullanılmadığı için daha az dezavantaja sahiptir. Hedef odaklı bir tedavi olan Vaser Liposuction, eritilecek yağ bölgesine direkt olarak çalışır ve böylece sadece istenilen bölgelerde incelme sağlanır. Vaser Liposuction tedavisinin birçok farklı kullanım amacı olabilir. Vaser Liposuction, yağ bölgelerinin şekillendirilmesinde de oldukça faydalıdır. Daha kıvrımlı vücut isteyen hastalara genellikle Vaser Liposuction uygulanmaktadır.

Kimler Yağ Aldırma Ameliyatı Yaptırabilir?

Liposuction yağ aldırma ameliyatı yaptırabilmeniz için ilk öncelikle doktor kontrolünden geçmeli ve gerekli tetkikleri yaptırmalısınız. Uzman hekim, vücut kitle indeksinizi baz alır ve mesleki kararı aile ameliyata karar kılar. Normal bir vücut indeksine sahip iseniz Liposuction yağ aldırma ameliyatı yaptırmanızda bir engel bulunmamaktadır. Fakat vücut kitle indeksi normal olmayan bireylerin Liposuction yağ aldırma ameliyatı yaptırması mümkün değildir. Bunun en önemli nedeni Liposuction yaptırdığınızda ortaya çıkacak olan orantısız vücuttur. Liposuction işlemi hamile ve yeni anne olmuş adaylar içinde uygun değildir. Bu işlem için doğum kiloların verilmiş olması önem arz etmektedir.

Liposuction Yağ Aldırma Ameliyatı Türleri ve Teknikleri

Liposuction bölgesel olarak kişide rahatsız duyulan yağların alınması işlemidir ve işlem sonrası vücut daha kıvrımlı bir hat kazanır. Bu işlemlerin yapılması için her birinde farklı türler ve teknikler vardır. Liposuction, temelde iki tekniğe dayanır ve genellikle bu iki teknik uygulanır. Birinci teknik, yağın vücuttan alınmasıdır. Bu teknikte özel kanüller sayesinde yağ emilir ve cilt ile ayrılır. İkinci teknik ise ısı yöntemi ile yapılan yağın parçalanması işlemidir.Cilt altındaki yağ parçalanır ve homojen hale geldikten sonra vücuttan ayrıştırılır.  

Hangi Bölgelere Liposuction Yağ Aldırma Ameliyatı Yapılabilir?

Fazla yağlanmalardan kurtulmak amacıyla yapılan Liposuction birçok farklı bölge için uygulanabilmektedir. Uyluk yağ aldırma, bacaktan yağ aldırma, karın yağ aldırma, baldırdan yağ aldırma, boyundan yağ aldırma, gıdıktan yağ aldırma, yüzden yağ aldırma gibi birçok farklı bölge için liposuction işlemi uygundur. Bu saydıklarımız dışında Liposuction; enseden yağ aldırma, basenden yağ aldırma, bel bölgesinden yağ aldırma gibi operasyonlar için uygundur.

Liposuction Yağ Aldırma Ameliyatı ile Alınan Yağlar Tekrar Oluşur Mu?

Liposuction yağ aldırma ameliyatı ile alınan yağlar tekrar oluşur mu? Sorusu hastalar arasında oldukça popülerdir. Liposuction yağ aldırma ameliyatı olan kişide tekrar yağlanma zor da olsa oluşabilir. Bu nedenle ameliyat sonrası düzenli beslenmeye dikkat edilmelidir.

Liposuction Yağ Aldırma Ameliyatı Fiyatları

Ameliyathane ortamında gerçekleştirilen bir operasyon türü olan Liposuction yağ aldırma ameliyatı fiyatları değişkenlik gösterebilmektedir. Fiyatlar uygulanacak olan bölge, alınacak olan yağın ağırlığı, ameliyat ortamı ve doktorunuz gibi birçok farklı etken nedeniyle sabit değildir. 

İletişim

RANDEVU TALEBİ

Hizmetimizden faydalanmak için iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilir ya da dilerseniz randevu formunu kullanarak, randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Caddebostan Mahallesi Bağdat Caddesi No: 272 A Blok Daire:3 Kadıköy / İstanbul