fbpx
Skip to content Skip to footer

Lip Lift Dudak Estetiği

LİP LİFT DUDAK ESTETİĞİ

epimizin hayali; canlı, dinamik ve parlak bir Üst dudak boyutunu kısaltmak, dudakların sarkıklığını düzeltmek, dudağın kırmızı kısmını belirgin ve görünür hale getirmek amacıyla yapılan bir ameliyattır. Lip lift ameliyatında, burun tabanı altından başlayan ve dudağa doğru uzanan bir doku çıkartılır ve alt tarafta kalan deri burun tabanına doğru getirilerek dikilir. Bu sayede dudağın deri kısmının genişliği azalmış, boyu kısalmış olur. Bu bölüm; kolumella (burun orta sütunu) ile dudağın pembe kısmındaki eros yayı arasındaki kısmını etkiler.

Normalde dudağın bu alandaki boyu 15-25 mm arasındadır. Bu uzunluk kişiye, cinsiyete, yapıya ve yaşa göre değişkenlik gösterebilir. Lip lift dudak kaldırma ameliyatı ile bu mesafede 5-10 mm arasında küçültme yapmak mümkündür.

Dudak kaldırma ameliyatı; özellikle üst dudağın çok ince olduğu, kırmızı kısmının belli olmadığı, karşıdan bakıldığında dudak yayının çok belirsiz olduğu hastalarda dudağı kaldırmak ve belirginleştirmek amacıyla yapılır. Lip lift, yine dudağı normal boyutlarda olan ancak daha kalkık gözükmesini isteyen hastalarda yapılabilir. Lip lift ameliyatı, konuşurken ve gülerken dişlerinin daha çok gözükmesini amaçlayan hastalarda yapılır. Zamanla ve yaşlanmayla yüzde sarkma meydana gelir. Bu hastalarda dudak boyu da uzar ve dudak incelir. Bu amaçla hastanın daha genç gözükmesi için dudak kaldırma ameliyatı yapılabilir.

İletişim

RANDEVU TALEBİ

Hizmetimizden faydalanmak için iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilir ya da dilerseniz randevu formunu kullanarak, randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Caddebostan Mahallesi Bağdat Caddesi No: 272 A Blok Daire:3 Kadıköy / İstanbul