fbpx
Skip to content Skip to footer

Kol Germe Ameliyatı

KOL GERME AMELİYATI

Yaşlanma, kilo alıp verme gibi nedenlerle deri kalınlığı ve esnekliğinin bozulması kaçınılmazdır. Yaşında artmasıyla vücuttaki elastik ve kollajen liflerin yapısında, şeklinde bozulma ve deri altı yağ tabakasında küçülmeler meydana gelir. Bunun sonucunda da vücut dokularında gevşeme ve sarkma meydana gelmektedir. Eğer bu sarkmalar kol bölgesinde oluşursa kol germe ameliyatı ile düzeltilebilmektedir. 

Sarkmalara bağlı vücut deformitelerinin düzeltilmesi için yapılan germe ameliyatları oldukça fazla talep gören ameliyatlardır. Bunun altında yatan en önemli nedenin hastaların hayat boyu kötü bir durumda kalmak istememesi vede estetik cerrahiyle elde edilen başarılı sonuçlardır. Vücut kontür düzeltilmesi ameliyatlarında tüm bölgeler bir bütün olarak değerlendirilmelidir ve bölgeler arasındaki orantılara dikkat edilmelidir. Aksi takdirde elde edilen sonuç tatmin edici olmayacaktır. 

Yaşlılık, aralıklı kilo verme ve yer çekimine bağlı olarak kol arka ve iç kısmında sarkıklıklar, çatlaklar meydana gelir. Sarkıklık ile birlikte birikmiş olan yağ dokusunun miktarı kişisel farklıklıklar göstermektedir. Bu yüzden her hasta ayrı olarak değerlendirilmelidir. Kol germe ameliyatı (Brachioplasti) tek başına ya da diğer germe ameliyatları olan karın germe, meme küçültme veya meme dikleştirme, bacak germe ve liposuction ile birlikte de yapılabilmektedir. Kol germe ameliyatı özellikle liposuction ile birlikte kombine edildiğinde çok daha iyi sonuçlar alınabilmektedir. Bu sayede hem deri altı yağ dokusu daha fazla incelmekte hem de daha fazla deri çıkartılabilmektedir.

İletişim

RANDEVU TALEBİ

Hizmetimizden faydalanmak için iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilir ya da dilerseniz randevu formunu kullanarak, randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Caddebostan Mahallesi Bağdat Caddesi No: 272 A Blok Daire:3 Kadıköy / İstanbul