fbpx
Skip to content Skip to footer

Kızlık Zarı Dikimi

KIZLIK ZARI DİKİMİ

Kızlık zarı ve tıbbi latin adıyla himen (hymen); gerek ülkemizde gerekse de baskıcı toplumlarda korunması gereken ve ancak evliliklerde bozulması planlana bir oluşumdur. Bu nedenle kızlık zarı gerek ilişkiyle gerekse de diğer nedenlerle evlilik öncesinde bozulan bayanlar bu durumu oldukça önemli bir konu haline getirmekte vede kızlık zarı onarımı, kızlık zarı dikimi  için başvuruda bulunmaktadır.

Kızlık zarı, vajina içerisinde hemen giriş kısmının 1-2 cm gerisinde küçük iç dudakların iç kısmına bağlı bir şekilde durmaktadır. Her ne kadar farklı bir çok türü olsa da, kızlık zarının orta kısmında bir açıklık bulunmaktadır. Buradan vajinal salgılar vede menstrüasyon kanamaları gelmektedir.

Durumunuzu Biliyor ve Önemsiyoruz

Kızlık zarı dikimi ameliyatının sizin için önemini bildiğimizden size ve bu ameliyata çok önem veriyoruz. Bu ameliyatın sizin tarafınızdan zor alınan bir karar olduğunu biliyor, hasta gizliliğinin bizim için de çok önemli olduğunu bilmenizi istiyoruz.

Kızlık zarı normal bir cinsel ilişki ile, sürtünmeyle, yabancı cisim ile, masturbasyonla, genital bölge alanına travma veya doktor muayenesi ile yırtılabileceği gibi bazen haifce zedelenebilir, kısmi yırtılabilir. Normal şartlarda kızlık zarının yırtılması sırasında belli bir miktar kanama oluşması beklenir ancak bazı kızlık zarı çeşitlerinde cinsel ilişkiye rağmen her zaman kanama oluşmayabilir ve bu durum gerek kişisel sorunlara gerek ailevi ve evlilik problemlerine neden olabilir.

Bazı tip kızlık zarları (hymen imperforatus) elastik kıvamdadır ve ilişki esnasında yırtılmayabilir vede kanama yaratmayabilir. Bu tip kızlık zarları ancak doğum esnasında yırtılırlar. Kanama olmamasını başka bir nedeni de kızlık zarının damarsız olan bir kısmından yırtılması veya çok az kanama olup bunun vajinal salgılarla, ilişki sısrasında karışıp ayırt edilememesidir.

Kızlık zarları anatomisine bağlı olarak ve bazende yapısal birbirlerinden farklı olabilirler; bu durum aslında kızlık zarı çeşitliliğinden meydana gelmektedir. Farklı tip hymen tipleri bulunmaktadır. Halka şeklinde himen annulare, yarımay şeklinde himen semilunare, dudak şeklinde himen labiale, iki delikli himen, çok delikli himen cribriformis, deliksiz himen imperforatus himen çeşitlerinden bazılarıdır.

İletişim

RANDEVU TALEBİ

Hizmetimizden faydalanmak için iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilir ya da dilerseniz randevu formunu kullanarak, randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Caddebostan Mahallesi Bağdat Caddesi No: 272 A Blok Daire:3 Kadıköy / İstanbul