fbpx
Skip to content Skip to footer

Kaş Kaldırma Ameliyatı

KAŞ KALDIRMA AMELİYATI

Kaşlar, gözlerle birlikte yüze anlam katan yapılardır. Kaşlar yerçekimi, yaşlanma, kilo alıp verme, ya da genetik özelliklerle, dokularda oluşan gevşeme bollaşma ile birlikte normal pozisyonu olan dik durumlarından daha aşağı doğru sarkabilir.

Kaşların aşağı doğru sarkması sonucunda yüzde yorgun, bitkin, üzgün ya da başka istenmeyen ifadeler ortaya çıkabilir. Bu durumların dışında bazı hastalıklara bağlı olarak da kaşlarda sarkma görülebilir. Bunlar arasında, yüz felci, tümörler, geçirilmiş ameliyatlar sayılabilir. Bazı ileri durumlarda hastanın görüşünü engelleyecek derecede kaşlarda sarkma olabilir.

Kaş kaldırma ameliyatları, üst yüz germe, orta yüz germe ya da alın germe ameliyatı ile birlikte, estetik göz kapağı ameliyatı blefaroplasti (göz kapağı torbalarının alınması) ameliyatı ile birlikte ya da tek başına uygulanabilir. Kaşlarda sarkma veya düşüklük söz konusu olan durumlarda alın germe ameliyatı daha uygun bir seçenektir.

Kaşlarda herhangi bir total sarkma söz konusu olmayıp sadece dış kenarlarının kalkması arzu edildiğinde alın germe işlemine gerek yoktur. Tek başına kaş kaldırma girişimi genel anestezi ya da sedasyon anestezi altında yapılabilir.

İletişim

RANDEVU TALEBİ

Hizmetimizden faydalanmak için iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilir ya da dilerseniz randevu formunu kullanarak, randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Caddebostan Mahallesi Bağdat Caddesi No: 272 A Blok Daire:3 Kadıköy / İstanbul