fbpx
Skip to content Skip to footer

Kaş Ekimi

KAŞ EKİMİ NEDİR NASIL YAPILIR?

Kaş Ekimi Nedir?

Kaş ekimi nedir sorusuna cevap arayan ve kaş ekimi operasyonu geçiren kişilerin sayısı her geçen gün daha fazla artmaktadır. Kaş ekimi, kaşlarında kelleşme veya dökülme yaşayan kişilerin tercih ettiği saç ekim operasyonu ile aynı tekniklerle uygulanan bir ekim operasyonudur. Özellikle kadınların kaş aldırma işlemi nedeniyle kaş dökülme sorununu fazla yaşasalar da erkeklere de uygulanan bir kozmetik tedavidir. Kaşların şekli ve kalınlığı yüzünüzün ifadesini oldukça değiştirmekte ve yeni bir görünüm elde etmenize izin vermektedir. Yüzünüzde en çok dikkat çeken yer olan kaşlar için ekim işlemi FUE saç ekim yöntemi ile sağlanır. Kaş ekiminde amaç kaşın daha gür ve sağlıklı görünmesiniz sağlamaktır. Kaş ekimi sayesinde doğal kaş görünümü tekrardan sağlanır. 

Kaş ekimi kimlere uygulanabilir? 

Genellikle kadınların tercih ettiğini bir yöntem olarak bilinse de kaş ekimi hem erkeklere hem de kadınlara uygulanabilir. Kaş ekimi yanık veya yara izlerine sahip kişilere de uygulanabilir. 

Kaş ekimi ne kadar sürede iyileşir?  

Kaç ekimi ne kadar sürede iyileşir sorunun net bir cevap olmasa da hemen hemen saç ekim işlemi ile aynı aşamaları gerçekleştirir. Kaş ekiminde, operasyon sonrası kabuklanma başlar ve ilk birkaç gün içinde kabuklar oluşur. Bu ince kabuklar bir hafta içerisinde kendiliğinden dökülür. Kabuklaşma evresinde hasta kesinlikle elle müdahale yapmamalı ve kabuklara zarar vermemelidir. Kabuklaşmanın bitmesi ile birlikte cilt kendini yenilemeye başlar ve kızarıklar kaybolur.

Kaş ekimi nasıl yapılır?

Kaş ekimi nasıl yapılır sorusu birçok hasta için önemlidir çünkü kaş ekimi yapılacak olan hasta endişeli olabilir. Kaş ekimi operasyonunda yine saç ekimi gibi başın arka kısmında iki kulak arasında kalan ense dediğimiz bölümden saç kökleri toplanır. Bu saç kökleri planlanan kaç çizimi içerisinde kalan bölgeye tek tek ince perkutan iğneler sayesinde kanallar açılarak yerleştirilir. Bu operasyonda hastanın kaşının yönü oldukça önemlidir. Uzman doktor hastanın var olan kaşlarının yönünü dikkate alır ve o yönde yerleştirme işlemi yapar.

Kaş ekim işlemi süresi

Kaş ekim işlemi süresi genellikle 2-4 saat arasında değişiklik göstermektedir.

Kaş ekiminde kullanılan yöntemler

Kaş ekiminde kullanılan yöntemler arasında en bilineni FUE yöntemidir. Kaş ekimi için donör olacak bölge ve kaşınıza ekim yapılacak bölgenin analizi de oldukça önemlidir. Analiz sonucu uzman doktor hangi yöntemin yapılacağına karar vermekle birlikte, kaş ekiminde iz bırakmayan FUE yöntemi en çok kullanılan kaş ekimi yöntemidir. 

Kaş ekiminden sonra ekilen kaşlar ne zaman çıkar? 

Kaş ekiminden sonra ekilen kaşlar ne zaman çıkar çıkar sorusu oldukça sık sorulan ve hastalar tarafından merak edilen bir konudur. Kaş ekiminden sonra yine saç ekiminde olduğu gibi bir şok dökülme yaşanır. Bu şok dökülmeden sonraki 3 ayda kaşlar çıkmaya ve uzamaya başlar. Kaşın şekil alması ve iyileşme sürecini tamamlaması 8 ayı bulur.

Kaş ekiminin faydaları nelerdir?

Kaş ekiminin birden fazla faydası bulunmaktadır. Öncelikli olarak kozmetik bir tedavi olması sebebiyle kişiye estetik bir görünüm kazandırır ve kişinin özgüvenini tekrar kazanmasında büyük rol oynar. Dökülen kaşların yerine yenilerinin daha sağlıklı bir şekilde çıkması kişinin yüz formunun yeniden oluşmasına olanak sağlar. Ayrıca kaş ekimi düşük maliyetli bir estetik operasyon olması sebebiyle avantajlıdır. Düşük maliyeti nedeniyle kaş ekimi düşünen her hasta operasyona girebilir ve yeni bir yüz ifadesine sahip olabilir.

İletişim

RANDEVU TALEBİ

Hizmetimizden faydalanmak için iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilir ya da dilerseniz randevu formunu kullanarak, randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Caddebostan Mahallesi Bağdat Caddesi No: 272 A Blok Daire:3 Kadıköy / İstanbul