fbpx
Skip to content Skip to footer

Karın Yağı Aldırma

KARIN YAĞI ALDIRMA VE FİYATLARI

Karın yağı aldırma nedir?

Karın yağı aldırma karın bölgesi Liposuction olarak da bilinir ve karın bölgesindeki fazla yağların tıbbi yollarla alınması işlemidir. Bazı durumlarda kişiler zayıflasa dahi göbek bölgesindeki yağlar gitmemekte ve hastaya estetik kaygılar yüklemektedir. Bu durumları tedavi etmek için karın yağı aldırma operasyonu ile yağlardan kurtulmak mümkündür. Karın yağı aldırma ameliyatına yağlarınızdan şikayetçi iseniz ihtiyaç duyabilirsiniz. Karın yağı aldırma operasyonu komplike bir yan etkisi olmayan, ağrısız bir işlemdir. Lokal anestezi ile gerçekleştirilen karın yağı aldırma operasyonu ile göbek bölgesinde oluşan sarkıklık giderilir, fazla yağlar vücuttan ayrıştırılır ve vücut daha kıvrımlı hale gelir.

Göbek bölgesinde görülen yağlanma nedenleri nelerdir?

Göbek bölgesindeki yağlanmanın birçok farklı nedeni mevcuttur. Aşırı kilo alımı, düzensiz beslenme, hareketsiz yaşam, aşırı alkol tüketimi gibi birçok nedenden dolayı aşırı yağlanma oluşabilir. Fakat bazı durumlarda, hasta yüksek kilolarda verse sporuna ve beslenmesine de dikkat etse göbek yağlarını yerini korur ve bir türlü gitmez. Vücudun çeşitli bölgelerinde görülen yağlanma oranları birbirinden farklıdır. Yağların en yoğun olduğu bölge ise karın gölgesidir. Bu nedenle hasta karın yağlarından kurtulamıyorsa karın yağı aldırma operasyonuna başvurabilir.

Ameliyatsız karın yağı aldırmak mümkün müdür

Ameliyatsız karın yağı aldırmak mümkün müdür sorusu birçok hastanın kafasını kurcalamakta ve ameliyattan kaçınmaktadır. Fakat karın yağı aldırma işlemi ameliyat ile yapılmaktadır. Karın yağı aldırma operasyonu cerrahi bir işlemdir ve ameliyathanede olması gerekmektedir. Karın yağı Liposuction işleminde kesi atılması gerekmektedir. Bu kesi ameliyat ortamında steril bir şekilde yapılmalıdır. Hasta sağlığı için bu aşama oldukça önemli bir adımdır.

Karın germe ve liposuction

Karın germe ve liposuction, sıkça sorulan ve aynı anda yapılması istenilen iki operasyon türüdür. Karın yağı aldırma ameliyatı, göbek çevresinde bulunan yağların vakum cihazı yardımıyla kanüller içerisinden çekilmesi işlemidir. Bazen bu işlem sonrasında hastada deri fazlalığı kalabilir ve kırışık bir görünüm kazandırabilir. Bu durum önceden hekim tarafından hastaya bildirilir. Hasta bu görünüme sahip olmak istemiyorsa karın germe ameliyatı olmak isteyebilir. Bu istekler doğrultusunda karın germe ve liposuction ameliyatı aynı anda yapılarak yağsız fit bir karın görünümü hastaya kazandırılır. Göbek bölgesinin alanı ve bu alandan alınacak yağ miktarı ameliyatın süresinde farklılık yaratabilir.

Karın yağı aldırma işlemi ne kadar sürer?

Karın yağı aldırma işlemi için belirli bir süre verilememekle birlikte karın bölgesinin genişliği, alınacak yağın miktarı, kişinin sağlık sorunları sürenin değişkenlik yaratmasına neden olur. Hasta karın yağı aldırma işlemi kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Ayrıca operasyonun lokal anestezi ile mi genel anestezi ile mi yapılacağı da operasyonun süresini belirleyen ana faktörler arasında yerini almaktadır. Doktor ve hastanın karşılıklı olarak karar verdiği anestezi durumunda bazı hastalar ameliyat korkusu nedeniyle genel anesteziyi tercih edebilmektedir. Genel anestezi tercih eden hastaların ameliyatları lokal anestezi ile operasyon geçiren hastalara göre daha uzun olmaktadır.

Karın yağı aldırma fiyatları

Karın yağı aldırma fiyatları birçok farklı unsura göre değişkenlik göstermektedir. İşlemin fiyatlandırılabilmesi için karnın genişliği, alınacak yağın ağırlığı, ameliyat ortamı, uzman hekimin tecrübesi, şehir gibi birçok önemli faktör bulunmaktadır. Ayrıca işlem için uygulanacak ek işlemlerde fiyatlarda değişkenliği belirler. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle karın yağı aldırma operasyonu olmak isteyen adaylar hekim ve uzman kadrosu ile iletişime geçmelidir.

İletişim

RANDEVU TALEBİ

Hizmetimizden faydalanmak için iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilir ya da dilerseniz randevu formunu kullanarak, randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Caddebostan Mahallesi Bağdat Caddesi No: 272 A Blok Daire:3 Kadıköy / İstanbul