fbpx
Skip to content Skip to footer

Kapalı Burun Ameliyatı

KAPALI BURUN AMELİYATI FİYATI

Kapalı burun ameliyatı nedir?

Kapalı burun ameliyatı burun estetiğinde kullanılan en popüler yöntemlerden birisi olarak bilinmektedir. Açık burun ameliyatının aksine yumuşak dokular açılmadan içten kesi yapılarak buruna şekil verilir.

Kapalı burun ameliyatları nasıl yapılır?

Kapalı burun ameliyatları nasıl yapılır sorusu birçok hastanın kafasını karıştırmakta ve ameliyat düşüncesinden çekinmektedir. Fakat kapalı burun ameliyatları açık burun ameliyatlarına göre daha kolay geçmektedir. Kapalı burun ameliyatlarında kesiler dıştan değil içten yapılır ve böylece burun ucunda dikiş izi oluşmaz. Kapalı burun ameliyatlarında genel anestezi altında olan hastanın ameliyat bitişinde burun alçıları takılır ve bazı hastalarda tampona gerek duyulmayabilir. Hastaya tampon uygulanacaksa, çoğu zaman silikon yaprak şeklinde tampon uygulanır. Bu tamponlar bir hafta içerisinde uzman hekim tarafından çıkarılır. Kapalı burun ameliyatlarında iyileşme süreci çok daha hızlı olsa da kişinin sigara kullanımı, ameliyat sonrası gösterdiği özen, hastanın yaşı ve cilt durumu iyileşme süresini belirleyen faktörler arasındadır. Hasta kapalı burun ameliyatı olduktan 2 hafta sonra günlük yaşamına kolaylıkla dönebilir ve hiç ameliyat olmamış gibi bir görünüme sahip olur. Fakat burun ameliyatı sonrası burnun şekil alması ve yüze oturması 6-12 ayı bulur. 

Kapalı burun ameliyatı avantajları

Kapalı burun ameliyatlarının birçok farklı avantajı bulunmaktadır. Kapalı burun ameliyatları açık burun ameliyatlarına göre daha az iz oluşumu sağlar, iyileşme sürecini hızlandırır, ameliyat sonrası daha az morarma oluşur ve yumuşak doku daha az zarar görür.

Kapalı burun ameliyatı hangi durumlarda uygulanır?

Kapalı burun ameliyatı ile birçok sorun tedavi edilebilir ve hasta günlük yaşamına daha konforlu dönebilir. Kapalı burun ameliyatlarında; burun kemiği eğriliği giderilmesi, burun kanatlarının küçültülmesi, burun deliklerinin küçültülmesi, burun ucu düşüklüğünün giderilmesi gibi birçok sorun çözüme kavuşur. Ayrıca kapalı burun ameliyatlarında törpüleme tekniği ile burundaki sorunlar düzeltilebilir.  Kapalı burun ameliyatı sırasında hastanın dilediği şekilde işlem yapabilmesi için mutlaka hastanın doktora ameliyat öncesi isteğini iyi anlatması gerekmektedir. Çünkü hastanın ütopik bir isteği olması durumunda ameliyat sonrası hasta, burun şeklini beğenmeyebilir. Hasta ameliyattan önce burun şekli konusunda dikkatle dinlenmeli ve farklı bir istek durumunda hekim tarafından hasta uyarılmalıdır.

Kapalı burun ameliyatı (kapalı rinoplasti) ameliyatı öncesi ve sonrası

Kapalı burun ameliyatı öncesi ve sonrasında dikkat edilmesi gereken birçok unsur bulunmaktadır. Kapalı burun ameliyatı öncesi hastanın tüm tetkikleri yapılır ve genel sağlık durumu kontrol edilir. Genel anestezi alacak hastanın anesteziye uygunluğu, anestezi doktoru tarafından incelenir ve tam kapsamlı bir ön muayene gerçekleştirilir. Bunlar kapalı burun ameliyatı sırasında komplike bir sorun ile karşılaşılmaması için önem arz etmektedir. Hekiminiz istediğiniz burun şekli hakkında sizinle konuşmalı ve sizi anlamalıdır. Kapalı burun ameliyatı ortalama 4 saat sürmekte ve operasyon sonrası ilk 1 saat anestezi etkisinde kalınmaktadır. Operasyon geçiren hasta bir gece hastanede kalarak taburcu edilir. Kapalı burun ameliyatı olan hasta morluk ve kızarıkların minimum düzeyde kalması için burun ve çevresine sürekli olarak buz koymalıdır. Hasta birkaç hafta sonra günlük yaşamına dönebilir. Hasta burnuna alacak darbelerden korunmalıdır.

Kapalı burun ameliyatı fiyatları

Kapalı burun ameliyatı fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Bu faktörler hekimin uzmanlığı, ameliyat yapılacak olan hastane, şehir ve burun problemleridir. Kapalı burun ameliyatı olmak isteyen hastalar hekim ile yüz yüze görüşmeli ve muayene olmalıdır. Muayene sonrası hekim size 3 boyutlu planlama sağlayabileceği gibi ücreti de belirtecektir.

İletişim

RANDEVU TALEBİ

Hizmetimizden faydalanmak için iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilir ya da dilerseniz randevu formunu kullanarak, randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Caddebostan Mahallesi Bağdat Caddesi No: 272 A Blok Daire:3 Kadıköy / İstanbul