fbpx
Skip to content Skip to footer

Kalça / Popo Estetiği

KALÇA POPO ESTETİĞİ

Kalça estetiği özellikle son yıllarda oldukça populer bir hale gelmiştir. Gluteoplasti de denilen kalça popo estetiği kalçaların daha dolgun, güzel ve dik görünmesini sağlayan bir estetik cerrahi uygulamasıdır. Son yıllarda fazla sayıda uygulama  imkanı bulan kalça estetiği ameliyatları hastaya göre farklı uygulamalar şeklinde yapılmaktadır. Temel olarak kalça estetiğini büyütme – dolgunlaştırma ve küçültme şeklinde sınıflandırabiliriz. BBL(Brazilian Butt Lift) adı verilen bu ameliyatlar farklı tekniklerle yapılabilmektedir.

Kalça büyütme ve dolgunlaştırma ameliyatları iki türlü yapılabilir

Yağ enjeksiyonu ile Kalça Büyütme: Büyütme ve dolgunlaştırma için en iyi yöntemlerden biri fazla olan yerlerden yağların liposuction ile alınarak eksik ve boş olan alanlara enjekte edilmesi, yani yağ enjeksiyonu ile doldurulmasıdır. Özellikle kalçaların fazla olan yerlerindeki yağlar azaltılır ve kalçanın dik ve dolgun gözükmesini sağlyacak alanlara transfer edilir. Mikro yağ grefti tekniği denilen bu yöntemde özel ince kanüllerle düşük basınç altında enjektör ile yağ hücreleri zarar verilmeden alınır ve özel bir işlemden geçirildikten sonra eksik olan yerlere enjekte edilir.

Bu durumda hastanın kendi yağ dokusu kullanılacağı için oldukça sağlıklı ve doğal olacaktır. Dezavantajı konulan bu yağların bir kısmı vücut tarafından zamanla eritilmesidir ki bu da dolgunluk azalmasına neden olacaktır. Ortalama verilen yağların %40-50 si canlılığını sürdürecektir. 6 ayın sonunda canlı olarak kalacak yağlar hayat boyu kalıcı olacağı anlamına gelmektedir.

Bu ameliyatın dezavantajı ise eğer vucudunuzda yeterli yağ dokusu bulunmuyorsa eklenecek yeterli yağ elde edilemeyecektir.

Ameliyat sonrasında hasta liposuction ameliyatı gibi oldukça hızlı bir şekilde iyileşmektedir, yaklaşık 1 hafta kadar kalça bölgesinde şişlik morluk oluşacaktır. 2-3 gün içerisinde normal hayatınıza devam edebilirsiniz. 1 ay kadar korse giyilmesi gerekmektedir. Oluşacak nihai sonuç 6. ayda netleşecektir.

Gluteal protez ile Kalça Büyütme: Estetik kalça popo protezi, kalçalarının (popolarının) küçüklüğünden şikayet eden hastalara ameliyat ile yerleştirilen bir silikon implantıdır. Popo protez amelliyatında implant, kalça bölgesinde bulunan gluteus maximus ve medius kasları arasına, bazen de kasların arkasına yerleştirilebilir. Protezler, silikon ile meme büyütme ameliyatlarında kullanılan protezlere benzemektedir.

Burada kullanılan protezler “very cohesive gel” silikon protezlerdir. Yani bu protezler oldukça sert protezler olup, herhangi bir şekilde patlama ya da sızdırma yapmazlar. Ancak operasyon sonrasında hiçbir şekilde elle hissedilemezler. Dolayısıyla kalçanızın yumuşaklığı ve kıvamı bozulmayacaktır.

Ameliyat iki popo arası kıvrımdan küçük bir kesi ile yapıldığından herhangi bir iz belli olmamaktadır. Operasyon sonrası 2-3 gün protez üstüne yatılmamalıdır. Hastalar 2-3 gün içinde günlük aktivitelerine dönebilirler. Ortalama 15 gün sonra şişlikler büyük ölçüde ineceğinden hastalar rahatlamaktadır. Ancak operasyon sonrası 1 ay süreyle ağır aktivitelerden ve spordan kaçınmak gerekmektedir. 1 ay sonra yeni oluşmuş, daha dolgun ve şekilli kalçalara sahip olacaksınız.

liposiction nedir?
popo estetiiği
İletişim

RANDEVU TALEBİ

Hizmetimizden faydalanmak için iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilir ya da dilerseniz randevu formunu kullanarak, randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Caddebostan Mahallesi Bağdat Caddesi No: 272 A Blok Daire:3 Kadıköy / İstanbul