fbpx
Skip to content Skip to footer

Kadınlarda Saç Ekimi

KADINLARDA SAÇ EKİMİ NASIL YAPILIR 

Kadınlar için saç ekimi nedir? 

 

Kadınlarda saç ekimi nedir sorusu pek çok kişiyi şaşırtmakta ve genellikle saç ekiminin erkeklere özgü olduğu düşünülmektedir. Fakat kadınlarda da yine aynı erkeklerde olduğu gibi saç ekimi yapılabilmekte ve başarılı tedaviler görülmektedir. Kadın tipi saç dökülmeleri, yetersiz beslenme, stres, hormonal sorunlar gibi nedenlerle ortaya çıkabilir. Kadın tipi saç dökülmelerinde saç uzunluğundan dolayı ilk bakışta dikkat çekebilir ve kişi bundan rahatsız olabilir. Kadınlar için saç ekimi saç dökülmelerini tedavi edebilir ve kellik oluşumunu yok edebilir.

Kadınlar için saç ekimi erkeklerden farklı mıdır? 

Elbette kadınlarda saç ekimi işlemi erkeklerden farklıdır. Erkeklerde saç ekimi için saç kazınır ve genellikle tıraşlı işlem gerçekleştirilir. Kadınlar için saç ekiminde ise böyle bir tedavi önerilmez. Bayanlarda estetik görünüm açısından tıraş işlemi gerçekleştirilmez ve sadece ensede bulunan küçük bir bölge kazınır ve donör toplanır. Bu bölge oldukça küçüktür ve saçlarla kamufle edilebilecek düzeydedir.

 

Saç ekimi ile alın daraltılabilir mi?  

Kadın saç ekimi ile alın daraltılabilir mi sorusu birçok kadının kafasını kurcalamaktadır. Kadınlarda saç ekimi ile alın daraltmak isteyen kadın hastalar genellikle geniş alınlarından şikayetçidir ve bu nedenle ekim işlemine başvururlar. Kadınlarda saç ekimi ile alın daraltmak mümkündür ve oldukça kalıcı bir çözüm yoludur. Saç ekimi ile alın daraltmak hem kişinin istediği estetik görünüme kavuşmasına yardımcı olur hem de açıklığın giderilmesi kolaylaşır. Uzman doktor  saç ekimi yaparak alın daraltırken saçların çıkış yönünü baz almalıdır.

Kadınlar için saç ekimi nasıl yapılır? 

Saç ekimi nasıl yapılır sorusu birçok hasta için önemlidir çünkü saç ekimi yapılacak olan hasta endişeli olabilir. Kadınlarda saç ekimi operasyonunda kadının ense bölümünde yer alan sık saçlı bölgesinden donörler tek tek toplanır. Bu saç kökleri kellik oluşumu gösteren bölgeye kanal açılarak tek tek yerleştirilir. Kadınlar için saç ekimi genellikle FUE tekniği ile yapılır. FUE tekniğinin kullanılmasının en önemli nedeni ise izsiz bir görünüm sağlamasıdır. 6-8 saat süren saç ekimi işlemi operasyonundan sonra hasta tekrar pansuman için çağrılır. Hasta bir hafta içerisinde kafa derisinde kabuklanma ve kızarıklık yaşar. Oldukça normal olan bu durumda hasta sabırla kabuklanmanın geçmesini beklemelidir. Kabuklanmanın bitmesiyle birlikte 10. Günden itibaren hasta normal yaşantısına devam edebilir.

Kadınlarda saç ekimi işe yarar mı? İşlem ne kadar başarılı?

 

Kadın saç ekimi işleminin yaraması ve başarılı olması için kesinlikle uzman bir doktor tarafından operasyon gerçekleştirilmelidir. Saç ekiminde uzman bir ekip ve doktor tarafından saç ekimi yapılırsa başarıya ulaşılacaktır.

Ekilen bir saçın tekrar uzaması ne kadar sürer? 

 

Saç ekiminde hastanın en sabırsız olduğu bölüm saç ekimi sonrası saçlarının yeniden çıkması için beklediği bölümdür. Fakat hasta bu aşamada sabırlı olmalıdır. Kadınlarda saç ekimi işleminde kadın hastalar yeni saçlarının hemen uzamasını ve sağlık bir görünüme kavuşmasını istemektedir. Fakat kadın hastaların bu isteklerine saç ekimi tedavisi tamamlandıktan 8-12 ay sonrasında kavuşulabilir. Kadın saç ekiminde saç ekimi tamamlandıktan sonra şok bir dökülme yaşanır. Bu şok dökülme sonrası 3-4 ay sonrasında saçlar kendini göstermeye başlamaktadır.  Saç uzama hızı birçok farklı faktöre bağlı olarak değişebilmektedir. Bu vücudunuzun saç uzama döngüsüne ve beslenmenize de bağlı bir durumdur.

İletişim

RANDEVU TALEBİ

Hizmetimizden faydalanmak için iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilir ya da dilerseniz randevu formunu kullanarak, randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Caddebostan Mahallesi Bağdat Caddesi No: 272 A Blok Daire:3 Kadıköy / İstanbul